RBR14 – Zxx blog – ENDURO NIE PĘKA | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

KTM SKLEP

Słowo na dziś od ZXX który w końcu przemówił…

Stało się. Odwieczne dążenie człowieka na skraj wytrzymałości dopadło i mnie – zaciągnąłem się w szeregi najtwardszych wojowników enduro. Podniosłem rękawicę Romaniacsa – Red Bull Romaniacsa 2014. Ale czy jest to rozsądna decyzja mając w EnduroCV 140 mh na 450EXC i tylko 30 mh na 300EXC??? Czy jest to w ogóle impreza dla zwykłych śmiertelników nie wywodzących się ze szczepu Walkerów, Lettenbichlerów czy innych Jarvisów?

Red Bull Romaniacs, najcięższy z rajdów enduro, wijący się track gps-a po rumuńskich Karpatach, ściąga co roku 350 chłopców do Siubiu w Rumunii, by w 5 dni zrobić z nich mężczyzn. Oczywiście nie wszyscy dotrą do mety, ale satysfakcja z uczestnictwa przeradza się w przygodę życia, co uzależnia, więc nie brakuje tam recydywistów. Ale czy jest to coś dla tych co po każdej kolejnej „glebie” w przydomowym ogródku dzielnie podnoszą swoją mechaniczną pomarańczę by dalej orać grządki? …..o tym napiszę po imprezie. Jednocześnie zaznaczam, że tekst może być wyjątkowo naszpikowany słowami powszechnie uważanymi za wulgarne, za co z góry przepraszam.

Ciężko jest pisać o czymś co zna się tylko z opowieści kolegów i można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy. Troszkę więcej mówią filmy na yt. Tak czy inaczej, nawet najniższa klasa (IRON) nie jest zwykłą przechadzką po lesie. Z założenia nie jest to klasa, w której Twój motocykl wykona niezamierzonego backflipa, ale podstawowe umiejętności jazdy w terenie powinny wystarczyć by dzielnie przemierzać połacie rumuńskich gór. Enduro nie pęka, więc wybrałem klasę BRONZE – co w skrócie oznacza, że moja kondycja fizyczna, mentalna wytrzymałość i umiejętności jazdy w terenie musza mi pomóc przezwyciężyć fizyczny ból spowodowany wleczeniem motocykla przez sekcje, które nigdy przedtem nie rozważałem za przejezdne. Co więcej, moja zdolność do regeneracji sił ma być kluczowym elementem do sukcesu, jakim jest ukończenie zawodów. Zastanawiam się czy nie łatwiej byłoby przebiec maratonu na bezdechu? Pozostałe klasy, tj. SILVER i GOLD pominę, bo nie wierzę w kosmitów, a takim trzeba być, by cieszyć się na mecie J.

Postanowiliśmy, tzn. ja ZXX i ten, PAF, co mnie namówił, przedstawić RBR 14 takim jaki jest. Postaramy się pomóc innym miłośnikom enduro w przygotowaniach do podobnych imprez, tak by skupili się tylko na istotnych elementach.

Tak to bylo na RBR11 ...

Puki co w ramach pracy domowej Odsyłam do lektury o tym jak to było na RBR2011

Redbull Romaniacs 2011 czyli Johny WTF

(Visited 7 times, 1 visits today)
Categories

Brak komentarzy

Napisz komentarz