Troche bardziej szczegółowo o MotoCarrier.pl | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Sprzęt do przewożenia motocykla produkowany jest w Rumi i był wzorowany na US&Amańskim ultimatemxhauler.

Jak to w Polsce bywa jesteśmy tanią siła roboczą prawie tak jak w Chinach tyle tylko że z kilkoma małymi rónicami. Nie pracujemy z miskę ryżu, jakość Q jest o niebo lepsza i nie kopiujemy bezmyślnie.

Podczas pierszych prób wykonania polskiej wersji okazało się że oryginał trzeba troche poprawić żeby bylo bezpieczniej i stabilniej… :)

Druga sprawa to informacja dla tych co mi teraz nie uwerzą i planują kupić oryginał. Jeśli sie nie ma samochodu sprowadzonego z USA z tzw hich recever 2″ (51 mm) minimum clasy III to niedość że może nie wytrzymać mocowanie to jeszcze nasze profile 50mm są mniejsze niż ich 2″ (51mm). Nie to żebym sie czepiał ale robi sie z tej małej imperialnej różnicy dość duży problem.  

Motocarrier oferuje i zapewnia cały komplet do przewozu motocykla dostosowany do polskich warunków oraz o większej stabilności i bez żadnego zbędnego w tym wypadku headache :)

Zapomniał bym dodać o jeszcze jednej sprawie. W komplecie jest dodana tablica rejestracyjna z oświetleniem tak żeby Policja nie miała żadnego ale…

Co do tzw standarowego FAQ:

1. Czy sie to nie urwie?

Nie nie urwie się, Koledzy wożą motocykle na dystansach ogólno eropejskich i nie mają żadnych problemów. (patrz poniżej offroad test)

2. Czy Policja nie zatrzyma nas za wystający za samochodem motocykl?

Nawet jeśli zatrzyma to nic nie zrobi ponieważ całość nie wystaje poza obrys samochodu (lusterka) oraz nie jest wysunięte dalej niż 1,5m z tyłu samochodu. Dodatkowo tablica ze światłami jest na zewnątrz więc nie ma powodów sie czepiać.

3. Czy moja żona/mąż, teść/teściowa, kochanka/kochanek mogą mi pomóc załadować motocykl na carrier?

Oczywiście… Dzieki lewarkowi każdy podniesie platforme w górną pozycje a dzieki wcześniejszemu pomierzeniu wysokości mocowania haka oraz prześwitu pod motocyklem i indywidualnemu dostosowaniu nie trzeba dzwigać moto tylko wystarczy je wsunąć na platforme będącą dokładnie pod osłoną silnika. (tego też nie ma Hamerykańska wersja).

Jako tip moge dodać że na dalszych dystansach warto ściągnąć koła z motocykla żeby zminimalizować ramiona sił działających w każdym z możliwych kierunkach. 

Moim zdaniem na motocarrier maxymalnie wejdzie motocykl o wadze do 140kg czyli KTM EXC 500. Więcej zaczyna robić sie dziwnie przy pokonywaniu śpiących policjantów itp…

Dodatkową nie pisaną zaletą motocarriera jest to że w terenie będąc zmuszonym do servisu moto mamy do dyspozycji idealny podnosnik/stojak dający łatwy dostęp do bebechów motocykla. 

Moto CarrierZasada mątażu i demontażu jest prosta. Wystarczy wsunąć carrier w profil ku temu przygotowany i zablokować (recznie) śrubą z zawleczką. Gotowe.

Następnie najechać motocyklem nad platforme i dwoma śrubami (recznie) przechodzacymi przez podnóżki zamocować go na stałe. Dodatkowo od góry wsunać i zablokować srubą (klucz 17) poprzeczke która dodatkowo stabilizuje motocykl podczas transportu. (tego też nie ma wersja Hamreykańska a robi dużą różnice)

Moto Carrier

Następnie za pomocą kilku ruchów lewarka podnieść motocykl do górnej pozycji i przy pomocy kolejnej śruby (recznie) z zawleczką zablokować ramiona na stałe. Uchwyt lewarka jest demontowalny i ma zaprojektowane swoje miejsce tak że zawsze jest podręką i nikomu nie zawadza co jest bardzo dużym plusem.

Moto Carrier

Reczne sruby z zawleczkami są w kolorze czerowny i mają odpowiednie uchwyty żeby było widocznie i wygodnie. Znaczy sie szybko można skontrolować że wszystko jest OK i można jechać.

Moto Carrier

Na zdjeciach widać taśmy przypięte. Chodzi o to że żeby zminimalizować jeszcze bardziej ruchy zestawu na uchwycie jest dospawane oczko do ktorego przypinamy i stabilizujemy w ten sposób przód i tył motocykla. Nic nas to nie kosztuje a robi dużą róznice i znowu tego też nie ma weresja Hamerykańska :)

A tak wygląda cały zestaw gotowy do drogi. Można jeszcze dodać taśme miedzy półką kierownicy a obreczą żeby podnieść koło przednie ale nigdy tego nie robiłem i też było fajnie :)

Moto Carrier

Ten filmik już kiedyś tu sie pojawił ale go powtórze bo dobrze obrazuje wytrzymałość zestawu na rózne przeciążenia a zakładam że nikt nie będzie go tak testował no bo i po co :)

Tak więc jak ktoś ma problem z miejscem na przyczepe w garażu oczywiście o ile wogule ma garaż to motocarrier z Rumuni ups z Rumi jest mege super dobrym rozwiązaniem.

Dodatkowo wyższością motocarriera nad przyczepą jest: niższe złużycie paliwa, wyższa prędkość przelotowa oraz brak kosztów dodatkowch jak opłaty drogowowe, opony, ubezpiecznia itd… 

Powieniem jeszcze zrobić test motocarriera na trasie Transfăgărășan ale akurat nie mam jej pod ręką :)

(Visited 130 times, 1 visits today)
Categories

Brak komentarzy

Napisz komentarz