DIY – 2T Klatko Cage – Scrap metal wire bending cheater tool | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Kilka dni temu Zxx odezwał się że jest robota do zrobienie. Jeden człowiek z Rumuni ups znaczy sie z Rumi nabył 300te i trzeba dorobić do niej klatko cage. Nie wiem czemu ale odrazu podją się wykonania zadania zakaładając że ja też w to wejde. Nie mylił się :)

Mamy troche maili odnośnie kto robi albo jak to zrobić więc teraz rozwieje wszystkie wątpliwości z jednym ale… ale płęte zostawie na koniec :)

A więc tak dzień pierwszy. Zastanawiałem się jak podoginać/wyprofilować ładnie i łatwo drut nie mając w domu giętarki.Pytałem wcześniej jak inni to robili i najciekawszym narzedziem było użycie starego kaflowego pieca z żeliwnymi fajerakmi.Można i tak ale nie mam takiego pieca a zakup giętarki mijał sie z celem z powodów czysto użyteczno finansowych.

Tu przyszedł Zxx z ideą fix że on widział coś hand made w jakims warsztacie i zrobimy podobne z penymi udoskonaleniami.

A wiec startujemy od DIY Scrap metal wire bending cheater tool. 

DIY klatko giętarka

Dzień pierwszy to wykonanie giętarki żeby żyło nam sie lepiej. Do tego użyliśmy kawałek starego profilu 50×50 jako podstawa, kawałek starego kątownika jako oparcie i prowadnica drutu, kawałek 25×25 profilu jako ramie gnące, kupiliśmy zawias w sklepie motalowym i Zxx wykombinował skąś kawałek wałka który przecieliśmy na dwa kawałki.

DIY klatko giętarka

Po pospawaniu wszystkiego razem efekt wizualny był dobry a próby gięcia oszałamiające.

DIY klatko giętarka

DIY klatko giętarka

W miedzyczasie pojechaliśmy poszukać metalu do wykonania klatki.

Potrzebny był drut ciągniony 8mm ok 10m oraz kawałek blachy o grubości 2mm i wymiarach mnijewięcej 23x35cmZakup całego arkusza nie wchodził w gre wiec z pomocą przyszedł pobliski zakład ślusarski gdzie w odpadach znaleźliśmy dokładnie to co było potrzebne i kosztowało nas to tylko 10pln :)

DIY klatko giętarka

Po tym wszystkim byliśmy gotowi na przyjęcie moto.
CDN…

(Visited 38 times, 1 visits today)
Categories

Brak komentarzy

Napisz komentarz