Redbull 111 MegaWatt foto texto etcetero… part1 | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Ciężko mi pisać o imprezie która przeszła mi koło nosa więc podepre sie tekstem Swenisi oraz uczuciami targającymi mnie przy smażeniu fot z mega wilkiej lufy. Wypociny podziele na dwa etapy żeby było rozgrzać atmosfere przed nieuniknioną płetą…:)

Tekstów zapewne bedzie dużo i wszystki bedą takie same, patrz różnice pomiedzy miesięcznikami Motocykl i świat Motocykli :P 

Tu przytocze oficjalne podsumowanie zawodów podesłane nam przez organizatora:

„TADDY BŁAŻUSIAK ZWYCIĘZCĄ PIERWSZYCH ZAWODÓW RED BULL 111 MEGAWATT! Kilkaset zawodników na starcie, niepowtarzalna trasa wytyczona w dotychczas niedostępnym dla motocykli terenie oraz megaenergetyczna walka o ukończenie wyścigu. Największe zawody hard enduro w Polsce – Red Bull 111 Megawatt – przeszły właśnie do historii.

warming up

Zwyciężył Tadeusz „Taddy“ Błażusiak, tuż za nim na mecie pojawił się Jonny Walker i Andreas Lettenbichler! W niedzielę (7 września), zakończyła się dwudniowa rywalizacja Red Bull 111 Megawatt. Sobotnie kwalifikacje, decydujące o udziale w głównym wyścigu, zdołało zaliczyć 476 uczestników. Finaliści równocześnie wystartowali na spektakularną trasę, wymagającą od nich doskonałych umiejętności i hartu ducha. Wytyczona przez dyrektora sportowego Bartosza Obłuckiego trasa na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, spotkała się z dużym uznaniem zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Uczestnicy zgodnie przyznawali, że stanowiła dla nich duże wyzwanie, ale i dawała niezapomnianą frajdę z jazdy.

Zawodnicy musieli pokonać 45-kilometrową trasę, wiodącą po kamieniach, piachu, specjalnych przeszkodach i uskokach. Wszyscy z zapałem mierzyli się z kolejnymi jej etapami, dostarczając licznie przybyłej publiczności spektakularnego widowiska. Najwięcej emocji wywołał pojedynek światowej klasy zawodników – Błażusiaka i Walkera. Obaj przyjechali do Bełchatowa z ogromną nadzieją i determinacją, by zdobyć najwyższe miejsce podium. W finałowym wyścigu jechali łeb w łeb, do końca nie mogąc być pewnym zwycięstwa. Ostatecznie pierwszy na mecie pojawił się Polak, wielokrotny Mistrz Świata super enduro, Taddy Błażusiak: „Starałem się nie popełniać błędów i trzymać się swojej strategii. Dałem z siebie wszystko i choć wiedziałem, że wygrana nie przyjdzie łatwo, to bardzo zależało mi, by triumfować przed rodzimą publicznością. To był zaszczyt startować, będąc dopingowanym przez tak liczne grono kibiców. Jestem dumny, że udało się zorganizować takie zawody w naszym kraju!“ – powiedział tuż po wjeździe na metę Błażusiak.

warming up

Wydarzenie zorganizowane na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów komplementował także zdobywca drugiego miejsca, 23-letni Jonny Walker:
„Uczestniczyłem w wielu zawodach i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem wspaniałej atmosfery, którą zgotowali tu kibice.“ – powiedział sympatyczny i niezwykle utalentowany zawodnik z Wielkiej Brytanii.

Jednym ze wskazywanych faworytów był także Andreas Lettenbichler. Doświadczony zawodnik z Niemiec wywalczył trzecie miejsce. Tuż poza podium znalazł się Łukasz Kurowski, wielokrotny Mistrz Polski motocross oraz Mistrz Europy enduro. Stawkę najlepszych pięciu uczestników zawodów zamknął Sylwester Jędrzejczyk, Wicemistrz Polski enduro.

Red Bull 111 Megawatt to zawody, które z pewnością zapiszą się w motosportowej historii, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Polacy pokazali, że nie tylko potrafią jeździć w każdym terenie, ale i zagwarantować wspaniałe sportowe emocje!”

To by było na tyle officjalnie a jak tylko ogarne internet to zapodamy to na co misie lubią najbardziej :)

Jak narazie Warming Up w postaci pierwszej bardzo treściwej galeri zdjęć z imprezy.

Więc zapraszam po mega dużą dawke zdjęć z imprezy….

(Visited 3 times, 1 visits today)
Categories

Brak komentarzy

Napisz komentarz