Mistrzostwa Świata FIM w SuperEnduro: Tadeusz Błażusiak nie do pokonania! | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Oficjalne info od organizatora:

W sobotni wieczór emocje sięgały dachu ERGO ARENY, kiedy Tadeusz Błażusiak walczył o zwycięstwo w inauguracyjnej rundzie Mistrzostw Świata FIM w SuperEnduro. Po kilku dramatycznych pojedynkach i zaciętej walce Polak zrobił pierwszy ważny krok w stronę obrony tytułu Mistrza Świata. W klasie Junior dominował świeżo upieczony Mistrz AMA Endurocrossu Juniorów – Ty Tremaine. 

Tadeusz Błażusiak nie do pokonania!

Wyścigi były momentami dramatyczne i zaparły dech w piersiach niejednemu widzowi obecnemu w hali na granicy Gdańska i Sopotu. W klasie Junior wszystkie trzy biegi należały do 19-letniego Amerykanina. Tremaine w zasadzie nie miał sobie równych i jeden z wyścigów ukończył z ponad 30-to sekundową przewagą nad drugim Manuelem Lettenbichlerem z Niemiec. Mocną grupę pościgową tworzyli Andreas Linusson (Szwecja) oraz Jack Rowland (Wielka Brytania). I to ostatecznie właśni ci dwaj zawodnicy zajęli kolejne miejsca na podium. Rowland dodatkowo zgarnął nagrodę za najlepsze starty. Bardzo cieszy ósma pozycja w klasyfikacji generalnej naszego zawodnika Oskara Kaczmarczyka, który dwa pierwsze wyścigi kończył odpowiednio na piątej i szóstej pozycji.

Tadeusz Błażusiak nie do pokonania!

W klasie Prestige od samego początku było dramatycznie. Przede wszystkim dlatego, że w pierwszym wyścigu Tadeusz Błażusiak już w pierwszym zakręcie zaliczył upadek i spadł na sam koniec stawki. Taddy przez cały wyścig sukcesywnie przebijał się do przodu, aż znalazł się za obecnym Mistrzem AMA Endurocrossu Cody Webbem. Kiedy wszystko wskazywało na to, że Amerykanin wygra pierwsze starcie, Webb popełnił błąd i zaliczył upadek, który pozbawił go szans na wygraną. W drugim wyścigu, podczas którego zawodnicy startowali w odwróconej kolejności, Błażusiak po zaciętej walce objął prowadzenie i nie dał go sobie odebrać do końca. Podczas finałowej rozgrywki emocje w ERGO ARENIE sięgnęły zenitu. Kibice mocno wspierali Polaka i chyba nikt nie przyjmował do wiadomości tego, że po bardzo dobrym starcie z pierwszej pozycji, ktokolwiek może mu odebrać zwycięstwo. Pomimo tego, że zaraz za nim jechali Jonny Walker, David Knight i Cody Webb, Taddy niezrażony utrzymał swoją przewagę do samego końca. Kiedy więc jako pierwszy przejechał linię mety kibice oszaleli z radości, a w hali rozbrzmiewało tylko „Tadek! Tadek!” 

Tadeusz Błażusiak nie do pokonania!

Euforia w niemal wypełnionej po brzegi ERGO ARENIE była w pełni zrozumiała. Polak zostawił w przegranym polu swoich największych rywali: Cody’ego Webba, który, po pięciu latach dominacji Błażusiaka za oceanem, dwa tygodnie temu sięgnął po tytuł Mistrza Ameryki oraz Jonny’ego Walkera, który zgarnął w tym roku większość trofeów w zawodach Hard Enduro rozgrywanych na dworze. Największym wygranym pierwszej eliminacji MŚ jest jednak David Knight, który pomimo 36 lat zajął drugie miejsce i ma kolejną szansę na zajęcie miejsca na podium w klasyfikacji generalnej jednych z najbardziej wymagających zawodów na świecie.

Tadeusz Błażusiak nie do pokonania!

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Mistrzostw Świata daje Błażusiakowi dobrą pozycję wyjściową do zdobycia szóstego z rzędu tytułu mistrzowskiego, choć jak zapowiedzieli jego główni konkurenci – nie mają zamiaru Polakowi niczego ułatwiać. Mocno wierzymy, że to nie będzie potrzebne, ponieważ Polak jest w świetnej formie i może jeszcze dać rywalom mocno „popalić”. Druga runda MŚ już 3 stycznia w Niemczech. 

Tadeusz Błażusiak nie do pokonania!

Podsumowując należy stwierdzić, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a przeniesienie polskiego przystanku Mistrzostw Świata w SuperEnduro było strzałem w dziesiątkę, o czym może świadczyć chociażby frekwencja podczas sobotniego wydarzenia. Dzięki zmianie lokalizacji kibice z Trójmiasta mogli zobaczyć najciekawszą z dotychczasowych imprez spod znaku SuperEnduro w Polsce. 

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 06.12.2014 ERGO ARENA 

WYNIKI

Klasa JUNIOR
1. Ty Tremaine 60 pkt
2. Andreas Linusson 49 pkt
3. Jack Rowland 41 pkt
4. Manuel Lettenbichler 36 pkt
5. Gethin Humphreys 30 pkt
6. Tim Apolle 28 pkt
7. Jack Edmondson 26 pkt
8. Oskar Kaczmarczyk 25 pkt
9. Owain Humphreys 21 pkt
10. Rob Johnson 20 pkt
11. Joshua Gotts 16 pkt
12. Grzegorz Kargul 16 pkt
13. Michal Kosik 7 pkt
14. Adrian Andrzejak 6 pkt
15. Jakub Kucharski 3 pkt

Klasa PRESTIGE
1. Tadeusz Błażusiak 62 pkt
2. David Knight 50 pkt
3. Cody Webb 37 pkt
4. Jonny Walker 35 pkt
5. Alfredo Gomez 32 pkt
6. Taylor Robert 30 pkt
7. Mario Roman 29 pkt
8. Dani Gilbert 27 pkt
9. Paul Bolton 23 pkt
10. Kyle Redmond 17 pkt
11. Daniel McCanney 17 pkt
12. Xavi Leon Sole 17 pkt
13. Giacomo Redondi 11 pkt
14. Eloi Salsench 9 pkt
15. Edward Huebner 2 pkt
16. Aurelien Addesso 1 pkt

 

CDN … ale by MiE.com :)

(Visited 43 times, 1 visits today)
Categories

Brak komentarzy

Napisz komentarz