Mistrzostwa Świata FIM w SuperEnduro: Tym razem oficial about Jung Gun Walker Bro… | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Wywiad z Jonny Walkerem jednym z najgroźniejszych rywali Tadka Błażusiaka.

Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro już w najbliższą sobotę w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot. Do zawodów w Trójmieście odliczają nie tylko fani, ale także zawodnicy. Na kilka dni przed wizytą w naszym kraju na kilka pytań odpowiedział Jonny Walker, który 6 grudnia zmierzy się zarówno z reprezentantami Polski, jak i mocną grupą Amerykanów.

Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro

– Jonny zacznijmy od samego początku. Wielu ludzi na pewno chciałoby wiedzieć, co sprawiło że zacząłeś jeździć na motocyklu i dlaczego wybrałeś akurat Trial?

– Zacząłem jeździć w wieku 4 lat. Mój tata jeździł Trial dla przyjemności, więc był to dla mnie naturalne, że też będę jeździł to co on. Dwa razy w tygodniu ojciec zabierał mnie i brata, żeby kilka godzin pojeździć.

– Dlaczego zdecydowałeś się zmienić Trial na Enduro? 

– Jeździłem Trial od tak młodego wieku, że zdążyłem się nim znudzić. Zdecydowałem, że czas na zmianę. Na początku jeździłem Motocross, ale po niedługim czasie kilka razy na próbę wystartowałem w Enduro i przekonałem się, że to jest właśnie to, co chcę robić.

Czy twoim zdaniem jesteś w dobrej formie przed rozpoczęciem nowego sezonu Mistrzostw Świata?

– Tak jestem w najlepszej formie w jakiej mogę być przed początkiem serii. Zaliczyłem dobry rok, jeśli chodzi o starty w terenie, więc chciałbym nawet z lepszymi efektami kontynuować starty halowe.

– Kilku Amerykanów potwierdziło swoją obecność w Polsce (Webb, Redmond, Robert). Jak sądzisz, czy zawody mogą stać się starciem Europa kontra USA?

– Przede wszystkim sądzę, że to wspaniale, że amerykańscy zawodnicy przyjadą się ścigać do Europy. To na pewno podniesie prestiż serii. Oczywiście możemy się spodziewać, że pojadą bardzo dobrze, ponieważ wszyscy startują w Endurocrossie. Co prawda tory są u nas inne, ale to tylko stwarza szansę na wspaniałe wyścigi.

– Startowałeś w tym roku w Red Bull 111 Megawatt w Bełchatowie, jak ci się podobało? 

 – Wszystko było w jak najlepszym porządku. Wyścig był świetny i bardzo dobrze się bawiłem. Jedyne co, to ustawienia mojego motocykla nie były do końca dobre na tą 
trasę. Atmosfera i fani byli niesamowici i zdecydowanie wrócę do was w przyszłym roku! 

Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro

– Czy sądzisz, że 111 Megawatt może w przyszłości stać się tak ważnym wyścigiem, jak Ezrbergrodeo, Romaniac, czy Sea to Sky?

– Tak sądzę, że może stać się mocnym eventem i ważnym wydarzeniem na mapie zawodów. Tor był świetny, kilka rzeczy należałoby jeszcze poprawić, ale sądzę, że jak na pierwszą edycję, to był to ogromny sukces i może być tylko lepiej.

– Jak wygląda twój trening? Czy poza jazdą na motocyklu uprawiasz jakieś inne sporty?

– Moim głównym celem w tym roku było wygrywanie wyścigów, więc wszystko temu podporządkowałem. Musiałem skoncentrować się na byciu w jak najlepszej formie, a oznacza to dużo biegania, jazdy na rowerze i pracy na siłowni. Po tych wszystkich godzinach spędzonych na tak intensywnych treningach, w tej chwili czuję się dużo lepiej. 

– Kiedy nie jeździsz na motocyklu to…?

– Kiedy nie jeżdżę na motocyklu to lubię spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Ze względu na treningi i starty rzadko bywam w domu, więc dobrze jest spędzić wolny czas na zabawie w gronie najbliższych.

– Czy chciałbyś coś przekazać polskim fanom?

– Tak oczywiście. Dzięki za przeczytanie tego, co miałem do powiedzenia i wsparcie. Mam nadzieję, że zjawicie się w ERGO ARENIE 6 grudnia, aby wspierać i kibicować zarówno mnie, jak i pozostałym zawodnikom.

Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro już w najbliższą sobotę! Czasu na zakup biletów na 

to niesamowite wydarzenie coraz mniej. Bilety są jeszcze dostępne w cenie od 79,00 zł. 

w kasach ERGO ARENY oraz na: www.eventim.pl

HARMONOGRAM IMPREZY 

15:00- Otwarcie drzwi

15:30- Start PIT PARTY

17:00- Prezentacja zawodników 

17:25- PRESTIGE Super Pole (8 zawodników)

17:40- JUNIOR pierwszy finał (6 minut + 1 okrążenie)

18:00- PRESTIGE pierwszy finał (6 minut + 1 okrążenie)

18:17- NATIONAL RACE (4 minuty + 1 okrążenie)

18:25- Przerwa

18:45- JUNIOR drugi finał (6 minut + 1 okrążenie, odwrócony porządek)

19:00- PRESTIGE drugi finał (6 minut + 1 okrążenie, odwrócony porządek)

19:17- NATIONAL RACE (4 minuty + 1 okrążenie)

19:25- Konkurencje dla widzów

19:40- JUNIOR trzeci finał (6 minut + 1 okrążenie) 

19:50- Rostrum JUNIOR

20:00- PRESTIGE trzeci finał (6 minut + 1 okrążenie) 

20:15- Rostrum PRESTIGE

20:30- Konferencja prasowa

(Visited 9 times, 1 visits today)
Categories

Brak komentarzy

Napisz komentarz