MŚ FIM Superenduro Ergo Arena widziane oczami MiE | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Veni, vidi, vici. again… To stare rzymskie zdanie, które wypowiedział jakże lubiany cesarz Julek do senatu mogłaby właściwie być całą recenzją gdańskich zawodów FIM Superenduro.Tadek po prostu przyjechał i zrobił swoje. Wygrał, po prostu wygrał. Coś tam niby Johny Walker przebąkiwał na konferencji prasowej, że ma jakąś cudowną, tajną taktykę, dzięki której wszyscy będą wąchali jego spaliny, coś tam Cody Webb powtarzał, że Ameryka jest światowym mocarstwem, i że jeden Taddy to jednak nie to samo co czterech Jankesów, ale i tak wszystko jak krew w piach.

Wyścig no 1

Jeżeli taktyką Walkera było wywrócić się razem z Błażusiakiem na pierwszym zakręcie podczas pierwszego biegu, to słaba to była taktyka. Tadek wsiadł na motor i pojechał ścigać peleton, a Walker skrzywił kierę i miał trochę pracy na poboczu.

Publika szalała, kobiety mdlały, dzieci piszczały, mężczyźni dopingowali, a Taddy gonił.

Cody Webb wyciął wspaniałego orła na ostatnim okrążeniu i nasz krajan zwyciężył.

Wyścig no 2

Drugi wyścig był właściwie powtórką pierwszego, bo zawodnicy startowali w odwrotnej kolejności i Błażusiak znów ruszał z ostatniego miejsca i znów wygrał.

SuperEnduro ERGO (2)

Wyścig no 3 Final

W trzecim finale, dla pewności, też wygrał żeby nie było, no i było po zawodach:)

Porozrzucał z tego szczęścia w tłum części garderoby, które akurat miał pod ręką, i które już nie były mu potrzebne. Na gogle Ja i Zxx niestety się nie załapaliśmy… :( Tu największą radoche miała damska część publiczności dopingują i licząc na coś więcej…. :P

SuperEnduro ERGO (3)

Należy też wspomnieć o klasie National, w której startowali zawodnicy spoza ścisłej czołówki, co nie znaczy, że tam byli jacyś lamerzy. Te wyścigi dostarczyła trochę innych atrakcji. W przeciwieństwie do klasy Prestige, tu orłów, przewrotek i wciągania moto na przeszkody było znacznie więcej.

Patrząc na wyczyny Tadka można było odnieść wrażenie, że ten tor to bułka z masłem. Jednak walka jaką niektórzy z klasy National toczyli z przeszkodami rewidowała te osądy. Łatwo nie było, o czym świadczy fakt, że niektórzy nasi znajomi, utytułowani riderzy po kwalifikacjach zabrali pokornie motocykle z toru i pojechali do domu.

Bardzo dużą ciekawostką jest żę nieuniknionym jest że idzie nowe, bo w klasie National startowały dwa elektryki od KTM-a!!!

SuperEnduro ERGO (4)

Podsumowując impreza naprawdę cudowna. Zawodnicy otwarci, nie gwiazdorzyli. Doskonale wiedzą, że są po to aby serwować rozrywkę na najwyższym poziomie i tym samym popularyzować ten sport.

Może dzięki takim imprezom odbywającym się w Trójmieście zostanie wkońcu udostępniony jakiś teren no zorganizowanie profesjonalnego toru Enduro/Motocross, na którym odbywać się będą inne tego typu imprezy. My staramy się jak możemy, aby taką formę sportu popularyzować. A warto, bo Na Ergo Arenie trybuny były pełne! I to jest fakt… Panowie świeżo wybrani Radni!!!

SuperEnduro ERGO (5)

Na koniec dodam że od strony paparazzi to generalnie warunki były bardzo trudne. Raz, że jako media wcisnęli nas w wąską strefę po jednej stronie toru i nie pozwolili sie ruszyć na krok, a dwa to to że po dwóch, trzech wyścigach było już pełno spalin i przejrzystość powietrza była taka sobie, co widać na załączonych zdjęciach. Co do spalin to wszyscy mieli podobne waruny żeby uzyskać coś dobrego ale nie wszystkie media były sobie równe ponieważ niektóre „preferowane” miały dostęp do większej części toru :( No nic, mam nadzieje że nadejdzie ten czas że zapanuje róność albo MiE będzie tym preferowanym medium :P

SuperEnduro ERGO (6)

Co do galeri to Swen mi napisał żę dobrze jak bym zostawił zdjęcia z jego znajomymi którzy nie zasiadali na moto… Nie wiem czy on pisał o tych odpowiednio ubranych dziewczynach czy ludziach z widowni… Jak o odpowiednio ubranych dziewczynach to chyba bedzie moim najlepszym kolegą od dzisiaj :P

Oficjalne wyniki zawodów:

Oficjalne wyniki zawodow JUNIOR

Oficjalne wyniki zawodow PRO

A tutaj pełna niszowa czytaj nie Redbulbulkowa galeria zawodów by SWEN!!!

(Visited 275 times, 1 visits today)
Categories

Brak komentarzy

Napisz komentarz