Wyzwanie rzucone przez Taddiego – RED BULL 111 MEGAWATT | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

PODEJMIJ WYZWANIE BŁAŻUSIAKA I WEŹ UDZIAŁ W RED BULL 111 MEGAWATT – WYSTARTOWAŁY ZAPISY

W pierwszy weekend września w należącej do Grupy Kapitałowej PGE Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów rozegra się II edycja Red Bull 111 Megawatt. Do momentu kiedy rozlegnie się tam ryk silników zostały jeszcze ponad dwa miesiące. Tymczasem, już teraz na dzień 23 czerwca z pewnością czekali wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił w wymagającym wyścigu. Dziś ruszyła rejestracja do udziału w zawodach. Aby wystartować należy m.in. mieć ukończone 16 lat, sprawny motocykl oraz prawdziwą wolę walki z rywalami i ponad 60 kilometrową trasą. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie 111megawatt. Partnerem strategicznym imprezy jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Red Bull 111 Megawatt to zawody motocyklowego enduro, które już podczas ubiegłorocznego debiutu przyciągnęły do startu kilkuset fanów dyscypliny z Polski i zagranicy. Mimo, że większość nie zdołała ukończyć finałowego wyścigu w regulaminowym limicie czasu, to możliwość rywalizowania ramię w ramię z Tadkiem Błażusiakiem czy Jonnie Walkerem, były najlepszą motywacją do stawienia się w Bełchatowie. Wśród uczestników nie brakowało tych, którzy zasadzali się na jak najwyższe miejsce w rankingu, jak i tych, którzy po prostu chcieli się sprawdzić w wyjątkowej lokalizacji, oddanej na czas imprezy we władanie riderom. Należący bowiem do Grupy Kapitałowej PGE teren Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów jest nie tylko spektakularny, ale i doskonale nadaje się do zaprojektowania i przygotowania raju dla kierowców motocykli enduro. W tym roku, już podczas etapu eliminacji (5 września, start o godz.: 12:00), zawodnicy będą się mierzyć z dwiema trasami.

„Pierwszego dnia, uczestnicy będą pokonywać na czas dwie trasy kwalifikacyjne, o charakterystyce motocross i enduro-cross. 500 najlepszych zawodników zmierzy się w niedzielnym finale. Czekać ich będzie ciekawa trasa – częściowo wytyczona na nowym terenie i o 20 km dłuższa niż w edycji 2014! Mam nadzieję, że przyniesie uczestnikom sporo sportowej frajdy“ – zapowiada Bartosz Obłucki, Dyrektor Sportowy zawodów.

6 września, odbędzie się główny wyścig Red Bull 111 Megawatt. Zawodnicy wystartują o 13:00 ze startu wspólnego, a ich zadaniem będzie trzykrotne pokonanie ok. 20 km pętli z sekcjami: motocross, enduro-cross i extreme enduro. Na najlepszych czekać będą nagrody rzeczowe i finansowe. Zapisy startują w południe 23 czerwca na stronie 111megawatt. Liczba miejsc jest ograniczona, a o obecności na liście startowej decyduje poprawna rejestracja i wniesienie opłaty startowej (150 zł w przypadku rejestracji przez Internet).

Red Bull 111 Megawatt fot. Tomek Gola

WARUNKI UDZIAŁU W RED BULL 111 MEGAWATT

Zawody są otwarte dla wszystkich chętnych spełniających wymogi regulaminowe, z których najważniejsze to:

•  Wiek – 16 lat i więcej

•  Sprawny motocykl enduro lub motocross

•  Ubezpieczenie OC i NNW

•  Profesjonalne ubranie – kask, gogle, ochraniacze, rękawice, buty do sportów off-roadowych

•  Stan zdrowia zezwalający na udział w zawodach

•  Poprawna rejestracja i wniesienie opłaty startowej (150 zł przy rejestracji internetowej, 190 zł w biurze zawodów)

•  Pamiętaj: liczba miejsc jest ograniczona, a o przydzieleniu numeru startowego decyduje poprawna rejestracja i wniesienie opłaty startowej

Regulamin znajduje się na stronie 111megawatt

PS. Nasza AGA AGA już się zapisała!!!

(Visited 349 times, 1 visits today)

Brak komentarzy

Napisz komentarz