Red Bull Romaniacs 2015 – Wszytko na nowo ale nie inaczej… | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Sibiu, Romunia, 15 Maj, 2015 –Sytuacja zaczyna być gorąca w okolicach Sibiu, w mieście Red Bull Romaniacs: zostało tylko w około 6 tygodni, zawodnicy z 37 krajów przyjadą na ich największe wyzwanie roku. Wraz z przyjaciółmi, rodzinami i załogami serwisowymi, trasa Extreme Enduro przyciągnie około 1200 ludzi w samo serce Transylwanii. Będą oni przybywać z krajów z całego świata, Wielka Brytania, Niemcy i Austria będą reprezentowane przez największą liczbą zawodników, ale tuż za nimi są ekipy z Nowej Zelandii, Holandii i RPA! Wśród bardziej egzotycznych nazw w świecie Extreme Enduro są zawodnicy z krajów takich jak Indie, Korea, South Sudan i Ekwador.

Najciężej jak dotąd dla zawodników – łatwiej dla teamów serwisowych i kibiców

Każdy z nich będzie miał do czynienia z jedną z trudniejszych edycji Red Bull Romaniacs, wyścig, który jest uważany na świecie za jeden z najbardziej brutalnych testów Enduro. Dla większości startujących, przetrwanie przez jeden z czterech Offroadowych dni będzie zadaniem do ośągnięcia. Ale wstawanie wcześnie rano i powrót na moto, aby ukończyć 600 km trasy, jest już inną historią … Wraz ze wzrostem poziomu trudności dla różnych klas, a zwłaszcza dla klasy GOLD, pokonywanie kolejnych sekcji będzie jeszcze trudniej w 2015 roku. Zespół skupiony w koło Klausa Sorensen Track Mastera zajęty był przez cały rok szukaniem sekcji i układniem ich jak puzle w jedną całość tak że nawet „normalni” ludzie po nich nie chcą chodzić. Jak zwykle trasa zawierać będzie wszystko, od ukrytych, starych Rumuńskich dróg, tras drwali i kóz, bezlitosnych koryt rzek i prostych pionów przez lasy i całych pasm górskich.

RBR 11 Day 3 Concrete blocks

Jednocześnie organizatorzy włożyli należyty wysiłek by wyścig był płynny oraz zachowywał odpowiednie odległości pomiedzy poszczególnymi zawodnikami i klasami. Trasy dla różnych klas są szerzej rozłożone i będą lepiej izolowane od siebie. W tym samym czasie będzie zaczynać klasa GOLD i BRONZE, zostały połączone aby umożliwić dłuższe interwały – które następnie dodatkowo rozdzieli poszczególnych zawodników. Na trasie w sekcjach, które mają pewien potencjał do powodowania zatorów, zostały przygotowane alternatywne linie przejazdu dla zawodników z najlepszą umiejętnością czytania terenu. Dla tych mniej spostrzegawczych zawodników niektóre alternatywne linie będą nawet oznakowane… Dodatkowe wysiłki zostały poczynione w celu wyczyszczenia trasy i zwiększenia jej widoczności, przejazdowości. Dwie załogi zostały puszczone na trase na 30 dni roboczych tylko po to by oczyścić 100 km trasy. Track Team 2015 pod kierownictwem Klaus Sorensen (DK): Eric Themel (AT), Donato Gomez Jarque (ES), Magnus Grönberg (SE), Andras Elek „Bondi” (HU), Radu Zicu (RO), Harry Neumayr (AT), Radu Brumar (RO), Adi Mihu (RO), Mike Skinner (NZ). Prolog: Andy Fazekas (RO).

red-bull-romaniacs-vencedor-jonny-walkerZarządząd wyścigu skupiony wokół Martin frein Freinademetz postanowiła utrzymać Red Bull Romaniacs 2015 w 100% z siedzibą w Sibiu. W tym roku nie będzie nocowania poza miastem poto żeby ułatwić logistyke zawodów. Będzie to znacząca ulgą dla zawodników, załóg serwisowych, kibiców i dziennikarzy. Szczególnie widzowie i media będą mieli o wiele lepszy dostęp do oglądania zawodników. Punkty dla widzów ukażą się na dwa tygodnie przed zawodami na www.redbullromaniacs.com.

Red-Bull-Romaniacs-Ziua-2

„Debesciaki do śledzenia”:

Red Bull Romaniacs jest extremalnym wyścigiem dla zawodników Enduro na wszystkich poziomach, a organizatorzy są dumni z tego że z roku na rok przesuwają każdego z nich poza ich własny znany sobie limit. Każda z klas ma swoich bohaterów – ale to TOP GUN’S z klasy GOLDszkła ponownie ustawi poprzeczkę możliwości extremalnego enduro. Będą oni konfrontowanei z nowymi poziomami „niemożliwych” – sekcji, takich że nawet organizatorzy uważają ja za trudne do przejścia bez pomocy z zewnątrz. Są też pewne porachunki do wyjaśnienia: były „Król Karpat” i cztero krotny zwycięzca Red Bull Romaniacs Graham Jarvis został zrzucony w 2014r z tronu przez młodzika ​​Jonnego Walkera – po pojedynku z nim na całym dystansie trasy. On będzie chciał udowodnić że to był wyjątek, i że jego czas jako „nr 1″jest daleki od zakończenia. Jako najmłodszy zawodnik w historii zawodów Wade Young trafił na podium w 2014 roku, kończąc na trzecim miejscu przed Paule Bolton i Andreasem Lettenbichler – obai będą bardzo zobowiązani do skorygowania ich pozycję w łańcuchu pokarmowym skrajnego Enduro. Ich plany mogą zostac popsute przez Alfredo Gomez, który zajął 2 miejsce w 2013 Red Bull Romaniacs i to jako debiutant i jeden z największych „niespodzianek podium” w historii imprezy. Przyjdzie on dobrze przygotowany aby odzyskać miejsce na podium – po tym jak stracił je w 2014 roku z powodu jesgo wypadku na krótko przed wyścigiem.rbr15 photo

Troche danych o samym wyścigu:

Offroad Dzień 1:

Iron: 98km. minimalny czas przejazdu: 4:05

Bronze: 98km. minimalny czas przejazdu: 4:18

Silver: 135km. minimalny czas przejazdu: 5:19

Gold: 129km. minimalny czas przejazdu: 5:52

Offroad Dzień 2:

Iron: 96km. minimalny czas przejazdu: 4:24

Bronze: 115km. minimalny czas przejazdu: 4:48

Silver: 123km. minimalny czas przejazdu: 5:01

Gold: 143km. minimalny czas przejazdu: 5:28

Offroad Dzień 3:

Iron: 89km. minimalny czas przejazdu: 3:22

Bronze: 113km. minimalny czas przejazdu: 4:15

Silver: 142km. minimalny czas przejazdu: 5:19

Gold: 161km. minimalny czas przejazdu: 5:37

Offroad Dzień 4:

Iron: 93km. minimalny czas przejazdu: 3:43

Bronze: 105km. minimalny czas przejazdu: 3:50

Silver: 137km. minimalny czas przejazdu: 5:01

Gold: 161km. minimalny czas przejazdu: 5:51

Wysokości n.p.m.:

Gold class 60k

Silver & Bronze class 50k

Iron Class 40k

rbr15

Dodatkowo:

Profesjonalny photo-service: dla każdego zawodnika może być zamówiony przez www.redbullromaniacs.com (dla personalnego i medialnego użycia tylko, nie reklamy)

Serwis, części i opony: na paddcku i w Sibiu będzie umożliwione. Lista współpracowników można zanaleźć tutaj: www.redbullromaniacs.com/for- riders/motorcycle-race- servicing-parts-rental/

Organizatorzy proszą o pozostawienie przednich plastików wolnych od oklein sponsorskich ponieważ to miejsce będzie potrzebne na naklejki organizacyjne (Red Bull Romaniacs).

Otrzymanie akredytacja dla Media jest już możliwe i reporterzy i fotgrafowie mogą znaleźć odpowiednie info tutaj: http://www.redbullromaniacs. com/sf-media/media-2015/media- accreditation/.

(Visited 308 times, 1 visits today)

Brak komentarzy

Napisz komentarz