BULLETPROOF – Co i jak czyli ubieramy KATa | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Pisze o jakiś starociach, bo czas idzie do przodu, ja jestem w biegu i nadeszły zmiany, duże zmiany w ołtarzykach itd…:) BTW Tym razem nadaje z Węgier, ale nie zawodowo tylko czysto przygodowo :)

Do rzeczy, czyli o instalacji BULLETPROOF osłony chłodnicy w kacie Taty Banderasa. Ja wychodzę z założenia, że nie ma co oszczędzać na dobrych sprawach, a potem wydawać X2 na naprawy albo wymiany. Tak się właśnie ma temat chłodnicy do KTM i jej osłony. Cenę nowej chłodnicy, którą wcale nie jest ciężko urwać albo zrobić z niej kawałek master art pice jak to robił Salvador Dali wszyscy co tego dokonali znają.
Osłona Bulletproof robi w temacie i ogarnia wszystko, do czego została stworzona. Jest lekka i jest idealnie dopasowana a przy okazji jest unbreakable jak mój hiluxsic : ) Cena setu to 200$ plus koszt przesyłki co nie jest kosmosem w porównaniu z wymianą chłodnicy.
Instalacja jest banalnie prosta.radiator bulletproof (2)

  • Jedna śruba i ściągamy siedzenie. Druga śruba plus zacisk wężyka paliwa i ściągamy zbiornik. A zapomniałem o mocowaniu bocznych osłonek chłodnic wiec plus dwie śrubki.
  • Ściągamy węże z dołu chłodnic i spuszczamy cały płyn.
  • Następnie odkręcamy same chłodnice zamocowane do ramy dwoma śrubami.
    Następnie przykładamy i monkey dopasowujemy osłonę do samej chłodnicy i wszystko musi pasować chyba, że chłodnica już nabrała kształtów „upadłej madonny z wielkim cycem” :)
  • Znowu mamy do wkręcenie dwie śruby w ramę tak, żeby osłona i chłodnica były ze sobą połączone i zarazem przymocowane na stałe.
  • Zakładamy bak i siedzenie w odwrotnej kolejności do ich ściągania. Jedyna różnicą będzie to, że tym razem do zamocowania bocznych plastików mamy dwie gumy, ale oring, które trzymają to wszystko w całości, a nie napinają nic. Można to przykręcić na oryginalne śruby, bo wszystko pasuje, ale wdaje mi się, że to rozwiązanie jest lepsze, ponieważ w razie gleby wszystko się nadda, a nie połamie odpowiednio na stałych mocowaniach… Proste i skuteczne, czyli KISS :)
  • Ostatnią czynnością będzie założenie z powrotem węży i nalanie płynu chłodniczego do systemu.
    Już pisałem, o co chodzi, żeby było dobrze. 70% płyn 30% woda. Nalać tyle, żeby wystawało ponad bebechy chłodnicy i to by było na tyle. Płyn obojętnie jaki do chłodnic aluminiowych, ale im wyższa temperatura wrzenia, tym lepiej.

To by było na tyle… Reszta to już tylko spokojna i beztroska frajda z jazdy w terenie…:)

(Visited 367 times, 1 visits today)

Brak komentarzy

Napisz komentarz