Paka z KTMsklep i Service Adventura | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Nadszedł czas na serwis moto tak żeby nie było jakieś ściemy jak już gdzieś sie karne.Na szybko zamówiłem pełny standardowy servisowy KIT z KTMsklep.pl. Może i jest to krypto reklama ale fakt że wykonuje telefon i za kilka dni mam na chacie części do motocykla który nie jest składany od 8lat i to bez żandych problemów, wydziwiania i kombinowania, to to zasługuje na to żeby o tym wspomnieć :)ktm_sklep_wPrzyszedł nowy łańcuch, oleje, filtry, zębatki, no bo to trzeba tak czy siak wymienić, żeby poczuć się pewnie.

paka z ktmsklep

Tak jak już wcześniej napisałem na allego moto byo opisane tak:

„motocykl jest w stanie idealnym”  „Motocykl zadbany i serwisowany na bieżąco”

Ja tam niczego się nie spodziewałem i dlatego się jakoś bardzo tym nie przejąłem co kto tam pisze. Determinacja była taka że w nosie miałem nawet jak bym musiał cały silnik na nowo odbudowywać :)

Ale tu jest to jedno ale co do opisu :)

Na pierszy ogień poszedł filtr powietrza… O taki zlepek kurzowej histori to się trzeba postarać :) Tu przypominam słowa „serwisowany na bieżąco”

ktm filtr powietrza

Następnie przyszedł czas na łańcuch i zębatki. Też niczego wielkiego się nie spodziewałem no i się nie zawiodłem… :)

KTM adventure service

Wyjechane do granicy używalności :)

Tutaj wspomne co jest ważne i że troche dałem ciała a troche tak wyszło z niewiedzy. Potem dopiero dokumałem. Oryginalnie KTM zakłada 16/42 zęby co daje nam coś tam, i ja tak kupiłem napęd. Ja z założenia nie jestem demonem prędkości i wole mieć możliwość dopasowania biegów na niskich predkościach a nie że będzie tak że nigdy nie zapne piątala :)

No nic czas pokaże i jak coś to się coś pozmienia. Jak znam życie to pewnie prędzej niż później :)

sprocket service

Potem przyszedł czas na opony i tutaj znowu mam jedno ale, bo na zdjęciu w ogłoszeniu były kostki założone w całkiem niezłym stanie a motocykl przyjechał do mnie chyba na oryginałach gumach z fabryki :)

Laska z tym bo w garażu już czekał na moje maleństwo nowiutki komplet Mitas E-09 :)

zespol-gmoto

Zakładam że to ta miła Pani ze zdjęcia Gmoto.pl wysłała mi osobiście te opony, nie ma innej opcji :P

Może to nie gumki żelki co się kleja jak fix. Ale to przecież nie o to w tym chodzi… Pozatym to też nie problem bo zawsze można je zmienić…

Zapomniałem jeszcze o jednym ciężkim temacie odnośnie „Motocykl zadbany”. Jak ktoś przekładał gumy to na przedniej ośce tak wkręcił boczną śrube, że jak ją odkręcałem to aluminiowe wiury leciały… Bosko… Ja zrozumiem że można zerwać gwint w tych małych śrubkach 10Nm ale kurna w takiej dużej to już trzeba być magikiem… Jak coś nie idzie to odpuść a nie wal na chama!!! No nic, minus 300pln w kieszeni i kolejna paczka z KTMsklep.pl:)

ktm small and big

Na zdjęciu widać butelke z olejem na kokpicie.

To jest madeinhome patent na wlewanie oleju do ramy.  Nie da sie tak po prostu dostać do dziury która jest do tego przeznaczona i jest zasłonięta przez kokpit. KTM w zestawie narzędziowym daje kawałek rurki z jakims tam mocowaniem którego ja juz nie dostałem w swoim komplecie.

ktm_sklep_b

Tak więc żeby za długo nie myśleć wziąłem wywierciłem 6mm dziure w korku i wcisnąłem w nią pomarańczową KTMową rurke i tak sobie takim oto sposobem na spokojnie pozwoliłem 0,6l oleju wkapać do ramy. Troche to trwało ale czas mnie jakoś nie ograniczał więc laska. Następnym razem skombinuję rurkę o większej średnicy niż te pomarańczowe KTMa :) Szkoda czasu na kapanie olejem :)

CDN… bo czas na wrażenia z jazdy…

(Visited 407 times, 1 visits today)
Categories

Brak komentarzy

Napisz komentarz