Pomorskie Amator Enduro Cup!!! | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Trudno w dzisiejszych czasach znaleźć miejsce organizacji typowego rajdu enduro, trasy zazwyczaj wchodzą w tereny leśne lub w nieużytki tzw. chronione i niestety zazwyczaj daremny trud biegania po urzędach i instytucjach decydenckich by uzyskać konieczną zgodę.

Mało jest w kraju typowych imprez enduro spełniających wymogi regulaminowe tej dyscypliny, jednak nie zawsze należy się poddawać i odpuszczać w poszukiwaniu terenów i miejscowości gdzie można zorganizować enduro na wysokim poziomie. Przykładem może tu być Malechowo gdzie nikt się nie spodziewał że w tym regionie można zorganizować wymagające zawody. Dziś jest to elitarna impreza i trudno sobie wyobrazić sezon bez niej.

Szukając takiego miejsca gdzie można zrobić takie enduro trafiliśmy do Kalisza Pomorskiego, tereny bardzo ciekawe sąsiadujące z poligonem w Drawsku Pomorskim lecz o wiele ciekawsze, środowisko bardzo przyjazne i liczna grupa ludzi z charyzmą więc bez zastanowienia postanowiliśmy zorganizować tu typowe enduro.

Będzie ono przypominało Malechowo…

  • trasa zamknięta w całości po drogach nie utwardzonych (utwardzony odcinek tylko 500m) więc dopuszcza się pojazdy nie zarejestrowane.
  • Paddok i start na terenie ośrodka wypoczynkowego w mieście.
  • Będą dwie oddzielne próby, motocross 8400 m z włączonym torem motocrossowym i próba enduro na terenie wyrobiska po żwirowni długości około 6 km po wymagającym terenie o dużej konfiguracji, dla quadów będzie poprowadzona oddzielna trasa.
  • Cała trasa z dojazdówkami będzie miała około 30 km.

By wpisać te zawody w przyszłości do kalendarza imprez centralnych podobnie jak w Malechowie organizujemy wpierw imprezę lokalną 24/25.10.2015 z myślą przede wszystkim o amatorach zaliczaną do Mistrzostw Pomorza Enduro jako III i IV runda (I i II runda odbyła się w Malechowie) i sprawdzenia infrastruktury do przyszłych zawodów wyższej rangi.

Zapraszamy gorąco miłośników enduro by licznie przybyli, by nie zaprzepaścić szansy pozyskania nowych terenów i nowej ciekawej imprezy na wysokim poziomie.

Zapraszamy również zawodników licencjonowanych by pokazali prawdziwy kunszt tej dyscypliny i zaszczepili bakcyla lokalnym i nie tylko miłośnikom tego sportu.

Więcej info Waldemar Iracki lub Mistrzostwa Pomorza Enduro

Coś mi się wydaje że MadeinEnduro.com nawiedzi tą imprezę jak FLAYING MEDIA :)

(Visited 867 times, 1 visits today)
Categories
Tool Pack Kit Chris Birch: "I'm getting my tool bag prepped for Red Bull Romaniacs. This will be the seventh time I've done the worlds toughest hardenduro rally. I've had to do all sorts of repairs in the Romania mountains, getting wire out of wheels, fixing holes in my engine, replacing the whole electrical system, swapping gear levers, fixing radiator hoses, fixing brakes and drowned bikes. I wonder what this year is going to throw at me? Hopefully with this bag of tricks I can get round any problem."
rbs2s

2 komentarze

Napisz komentarz