Warsztaty ENDURO +SURV +NAV… | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

enduro surv nav

Taka idea chodzi nam od dawna po głowie i może ktoś na nią odpowie… :P bo czasem se gadam jak Mickiewicz Adam!!! :P

Temat już był przez nas kiedyś poruszany, ale nic nie stoi na przeszkodzie by go odnowić…

Sprawa jest taka że zastanawiamy sie czy ktoś nie byłby zainteresowany podniesieniem swojej wiedzy na temat nawigacji i terenoznastwa plus zdobyciem kilka ciekawych umiejętności odnośnie radzenia sobie w terenie podczas wypadu na moto tudzież braniu udziału w zawodach z cyklu enduro extreme.

Jest plan na zorganizowanie prostych warsztatów które będą oparte na wykorzystaniu tylko Survival / Tool Pack KITu oraz przyswojeniu sobie zakresu umiejętności i wiedzy wymaganych przez regulamin Redbull Romaniacs.

Skoro już mamy wyposażenie w naszym SURVIVAL / TOOL PACKu to dobrze by jeszcze było umieć je efektywnie i bezpiecznie użyć.

Zarys planu warsztatów:

  • Zajęcia odbędą sie na terenie Województwa Pomorskiego :)
  • Zajęcia będą prowadzone w grupie max 5-6 osobowej, ponieważ z doświadczenia wiemy że to najlepsza ilość osób na kursach praktycznych. Oczywiście najlepiej od strony kursanta nie organizatora :P,
  • Zajęcia będą trwały jeden cały dzień, ponieważ nie ma co marnować waszego drogocennego czasu. (Jeśli ktoś był by zainteresownym zostaniem na nocke w terenie to też da się to sensownie załatwić…:) )
  • Zajęcia mogą odbywyć się na moto ale też niekoniecznie.

 

Zakres warsztatów:

  • Opanowanie podstaw orientowania się w terenie i nawigacji przy użyciu mapy, kompasu i odbiornika GPS w odniesieniu do jazdy enduro i nie tylko.
  • Nabycie i przetrenowanie praktycznych umiejętności w celu „przetrwania” 24h w odludnym terenie w celu przeczekania do nadejscia pomocy z zewnątrz.
  • Nabycie i przetrenowanie praktycznych umiejętności wzywania pomocy przy użyciu sprzętu który obejmuje regulamin Redbull Romaniacs i nie tylko…

 

Tym razem żeby nie było to tamto, oraz żeby szkolenie nabrało wartości będziemy musieli zrobić składkę wpisową w wysokości 99PLN

Będzie ona obejmowała zabezpieczenie imprezy przez Enduro Bush Taxi oraz pokrycie kosztów organizacyjnych warsztatów oraz materiałów dydaktycznych.

Zajęcia będą prowadzone przez zawodowych nawigatorów którzy dzięki wykonywanej pracy, zainteresowaniom oraz pasji posiedli biegłość w wyżej wymienionym temacie.

Jedyne wyposażenie wymagane podczas szkolenia przez każdego uczestnika znajduje się na w zakładce survival przy czym jeśli ktoś nie dysponuje którymś z elementów będziemy w stanie temu zaradzić :)

Zajęcia odbędą się bez względu na pogodę :)

Termin warsztatów zostnie ustalony jak zbierze się grupa chętnych.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zapraszamy do kontaku z nami.

(Visited 528 times, 1 visits today)
Wspieram Michała Jaskmanicki

8 komentarzy

Napisz komentarz