Sexy KTM 640 Adventure i TUBliss hmmm | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

tubliss-chamber

Tak się zastanawiam nad pozbyciem dętek z mojego Adventura. Oczywiście dętek i łyżek do naprawy dętek :) No i co z tym fantem zrobić? Mousse czy TUBliss.Tak jak padło są dwie opcje do pozbycia się dętek z enduro czy dualsport.

TUBliss to bezdętkowy system montażu opon dla motocykli enduro. Pokrótce chodzi o to, że zakłada się małą dętkę dociskającą oponę do rantów felgi. Potem trzeba po prostu napompować dętkę TUBliss osobno i oponę osobno.

Pompuje się Tubliss do 100PSI, czyli ok. 7 Bar (normalnie opona ma powiedzmy 2Bary) co chroni naszą felgę a drugim wentylem pompuje się samą oponę od 0 do 10PSI, czyli do 0,6 Bara, czyli nawet mniej niż zalecają super znawcy jazdy w błocie (0,9Bara)

Tak dla jasnej jasności 1Bar to 14PSI

No i teraz trik jest w tym, że opona nawet przy tak niskim ciśnieniu się nie ślizga na feldze, przy czym dzięki dużej powierzchni styku z podłożem ma super dużą przyczepność. No i drugi plus to to, że nawet jeśli się przebije oponę to, naprawa zajmuje 5secund czytaj 2 minuty, bo wystarczy bez ściągania koła zatkać dziurę dostarczanym osobno kitowym małym i lekkim KITowym badziewiem :)

Jak się jedzie hard enduro to bym sobie nie zawracał tym głowy, bo dobrze zajechanego Moussa to mi się wydaje, że nic nie pobije. Przy nim nic nie trzeba robić a w terenie to klei jak mało co :)

Co prawda na jednym Regiment13 po tygodniu jeżdżenia po Karpackich szlakach zauważyłem, że moja opona cos nie trzyma się felgi. Po zdjęciu opony okazało się, że Mouse jest w 2 albo 3 częściach :) No nic bardziej to działało na moją słabą psyche, bo co by nie mówić to musiałem jeździć tak dalej :)

tubliss traction

Jeśli chodzi o adventures na długich odcinkach to już to ma sens, bo na musse za daleko się nie pojedzie no i za szybko też nie bo się przegrzewa itd… Jeśli ktoś mi poda rajd Dakar jako przykład to i owszem, ale oni zmieniają moussy co dziennie, bo chodzi o wyniki itd… Więc dzięki TUBliss na trasie naprawy ogumienia zajmują zapewne mniej czasu i dodatkowo nie trzeba targać ze sobą żelastwa w postaci łyżek itd…

Jest jeden cwancyk czytaj łyżka dziegciu w tym słoiku miodu, o którym jest oficjalnie cicho. Znaczy jest powiedziane, ale producent nie trąbi o tym za bardzo :) Chodzi o DUAL SPORT ADVENTURE na TUBliss – TUBliss jest not DOT approved!!! Czytaj w US&A niedopuszczony do ruchu po drogach publicznych.

Czy się do tego nie nadaje? Tego jeszcze nie wiem…

Czytam za to, co piszą użytkownicy co mają ten DOT w głębokim poważaniu :P

Forum Adventurerider.com i Tubliss Long Term Review „Not DOT is just lawyer speak”

Forum thumpertalk.com i Tubliss set up for Dual Sport „There was some guy on a KTM who rode down into Mexico on all road surfaces last year. He put 3000 miles on his bike without tire problems”

Zobaczcie co mówią znawcy tematu po długim jego teście użytkowania. Sorry, że po angielsku…


Jak by się ktoś miał zdecydować, to tu jest instrukcja montażu TUBlissa.

W Polsce TUBliss można kupić u oficjalnego przedstawiciela enduro24.pl

enduro24.pl

Żeby było jasne!!! Tekst nie jest sponsorowany w żaden sposób… póki co nie jest oczywiście:)

To są tylko moje przemyślenia, które mogą się komuś przydać…

(Visited 663 times, 1 visits today)
Categories
Mad Max Fury Road motorcycle
How to ride Bitch

Brak komentarzy

Napisz komentarz