Tip bloggera modowego: KURTKA do HARD ENDURO | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Dziś pomówimy o kurtce do HARD ENDURO. W punkcie szóstym regulaminu Redbull Romaniacs jest napisane, że każdy zawodnik musi posiadać ze sobą kurtkę. To nic, że jest ładna pogoda… Góry są nie przewidywalne i dlatego jest taki wymóg.

6. SURVIVAL EQUIPMENT
For safety reasons competitors must carry with them on their vehicles the following material:

1 GPS per competitor
1 lighter
1 GSM mobile phone in waterproof packaging (able to phone out and receive calls)
1 torch (flashlight)
6 smoke rocket-flares or 2 red hand-held smoke flares
1 compass
1 distress mirror
1 litre of water
1 foil survival blanket
1 wind and waterproof jacket
1 pencil + contact number + first aid form
1 spare spark plug
1 tool set for basic repairing
1 motorcycle tube or repairing set, if no mousse is fitted
1 set of spare batteries for GPS
helmet

Kurtka ENDURO jacket tool pack (4)

Pamiętam jak sam przed Redbull Romanics miałem zagwozdke, o co im chodzi, ponieważ kurtki do enduro są duże i ciężkie a ja mam z tym badziewiem bujać się po górach. Poza tym na video z RBR widziałem, że nikt tam nie ciągnie ze sobą żadnych wielkich tobołów, a nawet niektórzy podejżaweli, że PRO to nic nie biorą ze sobą :) Wyobrażacie sobie tachać taką kurtkę w upalny dzień? Przecież jest możliwe, że przez 4 dni rajdu nie będzie ani kropli deszczu. No i dodatkowo problem jest gdzie ją schować? Plecak? Chyba nie trafiliśmy z tematem.

No i tu przychodzi nam z pomocą PROFESSIONAL SHOP FOR HARD ENDURO RIDERS – DECATHLON :)

Dobre i Tanie? To przecież nie współgra ze sobą… Otóż nie…

Za jedyne 59,99PLN można nabyć super kurtkę, którą można mieć zawsze przy sobie i w razie deszczu czy zimna odpowiednio nas ochroni… Takie niewyobrażalne combo w niskiej cenie, małej kubaturze spełniające w pełni postawione przez nas oczekiwania.

Przejdźmy do szczegółów:

Waga 275 g w rozmiarze L a dostępne są rozmiary od S do XXXL.

Kurtka ENDURO jacket tool pack (5)

NIEPRZEMAKALNOŚĆ Wodoodporna powłoka NOVADRY (2000 mm). Główne szwy uszczelnione. To jest to, co podaje producent a prawda jest taka, że to zwykły podgumowany cienki ortalion z podklejonymi porządnie szwami :) 100% poliester!!

TEST PRODUKTU ja miałem okazje kurtkę przetestować na pięknym i super deszczowym dniu na Regiment13. Dała radę. Ostatni test na Warsztatach Enduro +Surv +Nav przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Kurtka pomimo wystawienia jej na parę godzin ulewy pozostała w środku sucha!!! Jak ktoś nie wierzy co się działo, to odsyłam do przeczyta relacji z wypadu…

ODDYCHALNOŚĆ Hydrofilowa powłoka Novadry (RET=12) ogranicza kondensację pary wewnątrz kurtki. Hmmm… Na Regimecie13 czułem, że się poce, ale co się spodziewać po ortalionie? Niech was te numery nie zwiodą :)

KOMPAKTOWOŚĆ Składa się i mieści we własnej kieszeni w celu maksymalnej oszczędności miejsca. To fakt. Kurtkę pakuje się do jednej z kieszeni i dzięki taśmie służącej chyba do przenoszenia jej, można ją bardzo dobrze skompresować!!! Ja swoją bez problemu mieszczę do jednej z kieszeni SURVIVAL TOOL PACKa z wszystkimi innymi potrzebnymi gratami oraz narzędziami.

Kurtka ENDURO jacket tool pack (6)

Kurtka ma krój luźny i dzięki temu jak się kupi odpowiednio duży rozmiar to umożliwia jej noszenie w połączeniu z buzzerem lub innymi ochraniaczami bez żadnego krępowania ruchów.

Jak ktoś nie lubi dyndającego kaptura to można  go schować pod kołnierzem.

Poza tym kurtka ma dwie kieszenie boczne zapinane na rzep,  regulacje dołu kurtki za pomocą gumki ze stoperami.

Co jeszcze o niej można powiedzieć… Jest to produkt 100% MADEinEDNURO approved :)

100% enduro quality approved

Także jak ktoś chce złamać zasadę połączenia DOBRZE, SZYBKO I TANIO co raczej nigdy ze sobą nie współgra, to po prostu odsyłam do Decatlonu na stanowisko outdorowe. Należy poszukać KURTKĘ TURYSTYCZNĄ RAINCUT ZAMYKANEĄ NA ZAMEK – QUECHUA, lub jak ktoś chce być super hiper minimalistą to KURTKĘ TURYSTYCZNĄ RAINCUT – QUECHUA czytaj kurtkę bez zamka w wersji kangurka.

Ufff udało się… :)

(Visited 677 times, 1 visits today)
Categories
Leatherman Signal
KONKURS - WIN OGIO MX 450 TOOL PACK

1 komentarz

Napisz komentarz