FREE TOPO MAP FOR GARMIN | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Nowy skill który mi wpadł zupełnie przypadkiem do mojego koszyka ze skilami :)

Że planujemy pojechać Enduro z MACplanety into the Wild czyli Ukrainę trzeba się zaopatrzyć w odpowiednie mapy do GPS. Mamy track z wyjazdu MACa i mam jeszcze z przeszłości mapy papierowe tych terenów więc to już jest SI, ale nie dla mnie :) Skoro mam GPS to chce go użyć w pełni a nie pierdzielić się jak stara Szymankowa po krzakach :P

Przejrzałem mapy które mam w grane PL TOPO które mają dodatkowo Europe Topo for free, ale niestety Ukraina widać nie jest w Europie bo tej mapy tam nie było :( Zadzwoniłem do sprzedawcy E-Azymut żeby się wypytać czy jak uaktualnianie mapy to czy będę miał ten rejon, ale odpowiedź było negatywna. Padło z mojej strony pytanie więc co mam zrobić żeby mieć ten rejon wgrany. Okazało się że oficjalne GARMIN Maps też nie oferują tego rejonu, ale jest jedno wyjście i tu dochodzimy do sedna sprawy.

openstreetmap_rulez

OpenStreetMap a dokładnie Free maps for Garmin brand GPS devices from OpenStreetMap.

 

Nie ma nic prostszego jak po prostu zassać co się chce i zainstalować na swój odbiornik i na komputer.

Co jak zrobić to odsyłam do naszego działu GPS NAV :)

Żeby było jasne jak planuje trasy na nasze wypady to tak jak pisałem planuję je w google map ale żeby zwiększyć dokładność korzystałem też z Open Street Map. Teraz wiem że robiłem podświadomie bardzo słuszną robotę.

Tak więc znowu specjlanie dla was dawka wiedzy – FOR FREE :P

Tak z innej beczki to zupełnie przypadkiem co jakiś czas prowadzę wykłady z podstaw nawigacji w jednej szkole AIRBORNE. Pełny wykład od A do Z zajmuje 4h i jeśli ktoś miał by ochotę wpaść i posłuchać to myślę że dało by się to jakoś załatwić. Jak coś to oczywiście zapraszam do kontaktu z nami.

(Visited 405 times, 1 visits today)
enduro in to the wild ukraina banner
gumki_wild

Brak komentarzy

Napisz komentarz