Beskid Hero… czyli gonimy HE peleton… | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Taka notka od organizatora…

„Austria ma swój Erzberg, Rumunia Red Bull Romaniacs, Włochy Hell’s Gate, a Polska Red Bull 111 Mega Watt, natomiast już od czerwca będzie miała także Beskid Hero. Pierwsze, trzydniowe górskie zawody hard enduro, podczas których 100 km piekielnie trudnej trasy oddzieli chłopców od mężczyzn. Bądźcie częścią tego historycznego wydarzenia!”

plakat_baskid_hero

Beskid Hero to zawody wzorowane na znanych i cenionych imprezach Hard Enduro odbywających się w raju tej dyscypliny – Rumunii.

Pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce to trzy dni ścigania w ciężkim górskim terenie. Techniczne zjazdy i podjazdy naszpikowane korzeniami i kamieniami, wąwozy rzeczne oraz techniczne ścieżki – to wszystko sprawi, że zawodnicy będą musieli pokonać własne słabości i dać z siebie wszystko. Tylko najtwardsi i najwytrwalsi przekroczą linię mety.

Jednak organizacja zawodów Hard Enduro to bardzo ciężki i długotrwały proces, któremu towarzyszy wiele petrurbacji związanych z dostępnością terenów górskich do jazdy na motocyklach.

Mamy nadzieję że każdy zawodnik, który ukończy rywalizację opuści teren zawodów z uśmiechem na twarzy i poczuciem zdrowego zmęczenia po trzech dniach jazdy na motocyklu w górach. Od samego początku apelujemy do Was zawodnicy i miłośnicy Hard Enduro żebyście pamiętali, że z ogromnym trudem i wysiłkiem udało nam się pozyskać tereny pod organizację tych zawodów. Chcemy, aby wpisały się one na stałe w kalendarz eventów motocyklowych i odbywały się cyklicznie przez wiele kolejnych lat stając się wizytówką polskiej sceny Hard Enduro. Tereny są udostępnione dla motocyklistów tylko i wyłącznie na czas zawodów. Wszystkich zawodników, amatorów Hard Enduro, jazdy na motocyklach w terenie oraz kibiców prosimy o uszanowanie naszych wysiłków i powstrzymanie się od jazdy po tym terenie zarówno przed jak i po zawodach. – mówi Tomasz Gagat, główny pomysłodawca wydarzenia.

Beskid Hero odbędzie się w dniach 2-4 czerwca, bazą wypadową będzie Góra Żar, a trasa prowadzić będzie przez tereny Beskidu Małego. Wyścig zostanie rozegrany w trzech kategoriach: Hobby, Expert oraz Masters. Limit zawodników wynosi 300 osób. Zapisy wystartują 14 kwietnia.

Już teraz możecie śledzić na bieżąco fan page zawodów na Facebooku:

https://www.facebook.com/BeskidHERO/

(Visited 147 times, 1 visits today)
Categories

Brak komentarzy

Napisz komentarz