KALENDARZ WORLD ENDURO SUPER SERIES 2021

HERO CHALLENGE dołącza do cyklu mistrzostw świata FIM WORLD ENDURO SUPER SERIES /WESS/

W sezonie 2021 w skład kalendarza Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro /World Enduro Super Series/ wejdzie osiem rund rozgrywanych na całym świecie w dyscyplinach Hard Enduro, Classic Enduro i Cross Country. Wśród legendarnych wydarzeń takich jak Red Bull Romaniacs, Erzbergrodeo czy Extreme XL Lagares znajdzie się również polski przystanek – dwudniowe zawody HERO Challenge!

Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro zainaugurujemy początkiem maja w Portugalii, prestiżowym wyścigiem Extreme XL Lagares, zaś już miesiąc później zawodnicy zmierzą się batalii podczas kultowego Red Bull Erzbergrodeo w Austrii. Podczas trzeciej, lipcowej rundy cyklu czeka nas pierwsza z nowości – to właśnie wtedy mistrzostwa zawitają do północnych Włoszech.

Wydarzenie organizowane przez doświadczonego zawodnika Hard Enduro – Michele Bosi – rozegrane zostanie w dniach 10-11 lipca w Toskanii. Rywalizację podczas Abestone Hard Enduro rozpocznie sobotnia, godzinna górska pętla z dodatkiem ekstremalnej próby na końcu każdego z czterech okrążeń. Pięćdziesięciu najlepszych zawodników awansuje do niedzielnego wyścigu głównego – trzygodzinnego Hard Enduro.

Uczestnicy zdecydowanie nie będą się nudzić. Już dwa tygodnie później czeka ich karkołomna rywalizacja podczas legendarnego Red Bull Romaniacs. Rumuński przystanek, będący czystą kwintesencją ekstremalnego enduro, może okazać się decydującym punktem w walce o tytuł pierwszego w historii Mistrza Świata FIM Hard Enduro.

Prosto z Rumunii zawodnicy udadzą się do Tenessee w USA na Red Bull TKO, aby już na początku września wrócić z powrotem do Europy, gdzie czeka na nich druga z nowości – polskie zawody HERO Challenge

Tym samym HERO Challenge już w drugim roku organizacji otrzymało możliwość wejścia w cykl Mistrzostw Świata WESS. Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig sezonu 2021 w Polsce, odbędzie się w dniach 11-12 września w Dąbrowie Górniczej.

Zawody rozpoczną się od sobotnich zmagań na piaszczystym torze motocross połączonych z próbą Enduro i SuperEnduro. 30 najlepszych zawodników zakwalifikuje się do wieczornego wyścigu w centrum Dąbrowy Górniczej.

Wieczorny wyścig SuperEnduro odbędzie się w samym sercu Dąbrowy Górniczej w miejscu zwanym „Fabryką Pełną Życia”. Wyścig rozegrany zostanie przy sztucznym oświetleniu z muzyką na żywo i spektakularną pirotechniką w tle. Oprócz standardowych przeszkód typu bale drewna, wielkie opony czy głazy uczestników czeka niepowtarzalna szansa na przejazd przez stare fabryki.

W niedzielę odbędzie się wyścig główny – 3-godzinne, ekstremalne Cross Country z elementami Hard Enduro. Organizatorzy zapowiadają dużo nowych, ciekawych odcinków oraz wydłużenie trasy w stosunku do pierwszej edycji zawodów, które odbyły się w 2020 roku.

Tegoroczny kalendarz zmagań zamkną hiszpańskie Hixpania Hard Enduro oraz niemieckie GetzenRodeo.

Kalendarz Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro /WESS/:

I runda – Extreme XL Lagares – Portugalia, 7-9 maja

II runda – Red Bull Erzbergrodeo – Austria, 3-6 czerwca

III runda – Abestone Hard Enduro – Włochy, 10-11 czerwca

IV runda – Red Bull Romaniacs – Rumunia, 27-31 lipca

V runda – Red Bull TKO – USA, 13-15 sierpnia

VI runda – HERO Challenge – Polska, 11-13 września

VII runda – Hixpania Hard Enduro – Hiszpania, October 1-3 października

VIII runda – GetzenRodeo – Niemcy, 29-30 listopada

Zapisy na Mistrzostwa Świata WESS HERO Challenge ruszą w maju. Limit miejsc wynosić będzie jedynie 350 osób, a w rejestracji udział wezmą zawodnicy z kilkunastu krajów.

Jeśli więc chcesz wziąć udział w wyjątkowej, drugiej edycji zawodów już dziś zapisz w kalendarzu tę datę – 11-12 września 2021 roku i śledź na bieżąco profile wydarzenia.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza – Mariusza Bazylak.

Więcej informacji: http://herochallenge.pl/pl/

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1068171657012252

Facebook: https://www.facebook.com/OnlyForTrueHEROES/

Organizator – Agencja Sport UP:  https://www.facebook.com/sportupagencja/

(Visited 718 times, 1 visits today)
Categories

Brak komentarzy

Napisz komentarz