DEHYDRATION – ODWODNIENIE

„W moim stanie utrzymanie się na motocyklu było problemem a co dopiero walka z nim. Zacząłem tracić oddech i gwałtownie słabnąć. Czułem że to już jest za dużo i muszę zatrzymać się i odpocząć bo dalej już przegnę nie na żarty. Zjechałem na dół w jakiś cień i walnąłem się w krzaki. Żeby było jasne że ja nie piszę o zatrzymaniu się na chwilę żeby sobie odetchnąć. Ja nie miałem siły żeby uspokoić oddech a podniesienie ręki wiązało się z momentalnym jego przyspieszeniem.”

„Resztką sił zdjąłem buty i porozpinałem się żeby zluzować wszystkie zamki, ściągacze i inny safety badziew tak żeby mi wróciło poprawne krążenie. Wyciągnąłem resztki tego co miałem energetycznego do jedzenia i zacząłem się „relaksować”. Ja tam chyba usnąłem na chwile nawet :)”

„Znowu ciężko w to uwierzyć ale choć bylem na maxa zaorany i zrezygnowany zacząłem czuć jak wracają mi siły i oddech się uspokaja. Sam nie wierze w to co zrobiłem i choć pół godziny wcześniej doszedłem do wniosku że rezygnuje, ubrałem buty i znowu wsiadłem na moto żeby spróbować tam wjechać.”

Tak było na REDBULL ROMANIACS…

Teraz wiem że byłem po prostu ekstremalnie odwodniony…

Bez wody człowiek może przeżyć od 4 do 7 dni. Długotrwałe odwodnienie prowadzi do utraty siły, osłabienia odporności organizmu, utraty świadomości, uszkodzenia organów wewnętrznych, a następnie śmierci. Nie ma mowy o jakichkolwiek wynikach w sporcie jeśli nie będziemy odpowiednio się nawadniać…

Wiec Dr.ZET radzi… :)

enduro_dehydration

Jest wiele info na necie poświęcone odwodnieniu. Dużo można znaleźć na temat Energetycznego swojskiego jadła. Ale mało jest o starej dobrej zasadzie samo kontroli :)

Enjoy…

(Visited 289 times, 1 visits today)