Husqvarna/Husaberg

Husqvarna 300 TE 2015

Husqvarna TE 300

Ekstremalne osiągi aby być na topie. Jest to bardzo bezkompromisowy motocykl, który poradzi sobie w każdej nawet najtrudniejszej sytuacji. Dwusuwowy silnik, który pozwala pokonać każdą przeszkodę ,ale przy odznacza się niskim kosztami obsługi. TE300 to broń, którą można wybrać na każdym teren. Połączenie mocy z lekkością.

Silnik – to klasa sama w sobie, najmocniejszy silnik dwusuwowy w całej gamie. Charakterystyka momentu i mocy pozwala pokonywać nawet najtrudniejsze przeszkody bez utraty pewności siebie i obaw o sprzęt. Sprzęgło jest wyposażone w unikalny system DDS, odznacza się on gładszą pracą i lepszą kontrolą. Polega on na zastosowaniu sprężyny talerzowej zamiast tradycyjnych zwojowych. Ten model podobnie jak pozostałe 2T jest wyposażony w rozrusznik elektryczny dla zapewnienie komfortu użytkowania.

Rama i zawieszenie – Rama jest wykonana z lekkiego ale i bardzo mocnego CR-MO. Subframe to technologia rodem z NASA. Oszczędność na wadze bez utraty wytrzymałości i sztywności. Składa się ona z 3 elementów każdy z poliamidu. Przednie zawieszenie WP 4CS o średnicy goleni 48mm to system 4 komorowy, który odznacza się redukcją wagi w porównaniu do typowego zamkniętego kartridżu bez utraty jego typowych zalet. Całość dopełniają półki wykonane w technologii CNC. Z tyłu również mamy damper WP.

Dane techniczne KTM Husqvarn TE 300:
Pojemność – 293.c cc
Cylinder – 72 x 72 mm
Chłodzenie – płynem z wymuszonym obiegu
Starter – Elektryczny + Kikstaretr
Zapłon – Kokusan
Skrzynia biegów – 6 biegów, przełożenia 26:72
Sprzęgło – Hydrauliczne Brembo, tarcze DDS w kąpieli olejowej
Alternator – Kokusan 220 W
Rama – Chrome-Molybdenum
Zbiornik paliwa – 11 L
Hamulce – Brembo Hydrauliczne Ø 260 mm (przód) Ø 220 mm (tył)
Przednie zawieszenie – WP Suspension Up Side Down 4CS, skok 300mm
Tylne zawieszenie – WP Suspension, skok 335mm
Masa – 104,6kg
Wyprzedzenie – 63,5°
Wysokość główki ramy – 1482 mm
Prześwit – 355 mm
Wysokość kanapy – 960 mm

Głównym importerem Husqvarny jest P.U.H. Mleczek 

Husqvarna-Motorcycles

(Visited 1 216 times, 1 visits today)