SAFETY GUIDES

Idea fix zaproponowana kiedyś przez organizatorów Regiment13 w celu zwiększenia bezpieczeństwa zawodników. Zazwyczaj na trasie rajdu jest się samemu więc w razie W takie nic nieważące informacje mogą dużo zmienić.

Zwykła naklejka w widocznym miejscu na moto z kontaktowym numerem telefonu, może być niezastąpiona, ponieważ potrafi powiedzieć więcej niż 1000 słów.

enduro_safety

Karta I.C.E. czyli In Case of Emergency powinna mieć zawsze swoje miejsce w dokumentach. Podajemy w niej kontakty do najbliższych oraz grupę krwi.

Karta_I.C.E..svg

W telefonie numery telefonów najbliższych powinny być poprzedzone wpisem ICE w celu łatwego kontaktu z nimi w razie potrzeby.

To są dwie małe sprawy a mogą nam pomóc, wtedy kiedy naprawdę będziemy tego potrzebować.

Jest jeszcze jedna opcja, która moim zdaniem też się wszędzie przydaje, a mianowicie LOCAL LANGUAGE GUIDE.
Chodzi o to, że jadąc np. do Rumuni czy na Ukrainę, a nie znając lokalnego języka nie oczekujemy, że wszyscy tambylcy będą Proficiency English Business speakers :)
Zwykła kartka papieru z odręcznie zapisanymi informacjami podpytanymi u localersów na enduro padoku może w potrzebie okazać się bardzo pomocna.

Zapisz sobie np. pytania takie jak:

No i to już naprawdę ostatnia dobra rada Uncle Traveling Matta: Nie ma to jak stara dobra setka, która działa wszędzie lepiej niż Google translator :)

dollar100matt

(Visited 397 times, 1 visits today)