Dla mnie masz stajla – LEATHERMAN freesyle… | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Kiedyś jeden kolo co go zwą Leonardo da Vinci powiedział i chyba wiedział co mówi…:)

simplicity vs sophistication

Tak też chyba powstał i dzięki temu trafił w moje ręce Latherman Freestyle.

Szukałem czegoś nie pozornego co bedzie zawierało „narzedzie tnące” i dodatkowo jakieś „narzedzia nie tnące”. Moj wybór padł poraz kolejny na Latherman Wave ktory ma wszysko co potrzebuje i nic pozatym. Sprawdzone narzedzie do wszystkiego…

Jednak „I got a feeling” żeby nie zamawiać online tylko iść do sklepu i sie przymierzyć…

Tak jak powiedziałem chodziło o to że ma być prosto do bólu… Nie będe na nim stawał żeby go złamać, nie będę nim otwierał konserw, nie będe atakował nikogo jak Gurkha… i co najważniejsze nie będzie on na pokaz… :)

Poprostu ma być w mojej kieszeni jako narzedzie użyte tylko w razie prawdziwej potrzeby.

W kącie gabloty stał mały niepozorny składaniec który mnie zainteresował ze względu na cene. Zapomnialem dodać że z pewnych powodów jak bym miał go stracić to zeby mi żal go nie było.

Na sampierw kiepsko leżał w dłoni ale to samo miałem z Spyderco Delica a teraz nie zamienił bym go na żaden inny. 

Ale wracając do tematu i słowa klucza a mianowicie Simplicity… Ma ostrze tnące na wpół ząbkowane co sie przydaje przy cięciu lin i pasów i ze względu na specyfike gdzie jest używany jest idelany. Ma klips który w razie W moge zawsze zapiąć do kieszeni żeby go nie zgubić.

Dla mnie masz stajla

No i teraz przechodzimy do innych narzedzi. Oglądając sobie noże z wieloma bajerami doszedłem do wnisku ze tak naprawde ja ich nie bede potrzebował. A kombinerki z przecinakiem kabli przydadzą sie w wielu wypadkach zamiast małego klucza francuskiego i nic po zatym raczej być nie musi.

Swoją drogą takim tokiem myślenia kiedyś zrezygnowałem z zakupu kolejnego noża z otwieraczem do korków. Z wiadomych wzgledów nad którymi nie muszę się rozpisywać chyba :)

Tak więc skończyło się na tym że do moich prac które często są heavy duty gdzie może zdażyć się prawdziwa sytuacja emergency dla ratowania życia wykorzystuje prosty mały nóz który świetnie się otwiera jednym palcem, ma minimum które każdemu się przyda i nie będzie mi go żal stracić bo nie jest kosmicznie drogi :)

Reasumujac mam STAJLA!!! :)

(Visited 5 times, 1 visits today)
Categories

Brak komentarzy

Napisz komentarz