FIM SuperEnduro World Championship – Poland – Press Conference | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

No i jesteśmy po pierwszym spotkaniu dla prasy. Klik na foto.

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro - Gallery

Full profeska tylko pogoda zrobiła psikusa i mgła nie pozwoliła niektórym zawodnikom wylądować w Rębiechowie na czas. W związku z tym przybywali na czym kto miał. Rower babci, taczka japonka, wrotki weroniki, PKP itd…
Opóźniona konferencja prasowa wkońcu się odbyła. Pytań było co niemiara ;) A potem zdjęcia na ściance, zapoznanie się z torem i to co tygryski lubią najbardziej. Autografy!!!

Wydębiliśmy od organizatora postery z Taddym, poczym zagadane zostało po NowoTarsku jak do starego kumpla i w celu bez problemowego złożenia szlachetnego autografu w pewnym celu ale o tym już nie długo…:)

Żeby tego było mało to Zxx w ferworze walki też się podpisał razem z innymi TOP PRO SUPER ENDURO zawodnikami. 

Z ciekawostek rozmów przy kawie to padło pytanie – Taddy a jeździsz ty jeszcze swoją starą miłoscią – trialówką (chyba chodziło o zakup mało śmiganego egzemplarza). Powiedział „Mam triala w garażu i czasami na nim pojeżdżę. Tak ze trzy razy do roku :)”

A i jeszcze jedno.

Tam jest taka ściana – Hall of Fame czy SHAME :) No i wpisaliśmy się jako MiE zaraz obok Andrzeja Grabowskiego i Majki Jeżowskiej :)) A co… :)

A teraz troche oficiala :

w kasach ERGO ARENY.

Mistrzostwa Świata FIM w SuperEnduro: końcowe odliczanie do polskiego Grand Prix

Dzień przed pierwszą rundą Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro zawodnicy spotkali się z dziennikarzami w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot. Poza możliwością zadania pytań riderom przedstawiciele mediów mieli okazję zobaczyć niemal w 100% ukończony tor, na którym już jutro ścigać będzie się światowa czołówka.

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro - Gallery

Konferencję rozpoczął Marek Brygider promotor Mistrzostw Świata SuperEnduro w Polsce oraz Alain Blanchard, który z kolei jest promotorem cyklu Mistrzostw na cały świat. Po przedstawieniu serii oraz krótkiej historii eliminacji, które odbywały się w ostatnich latach Polsce, do „tablicy” zostali zaproszeni zawodnicy. Świeżo upieczony Mistrz AMA Endurocrossu w klasie Junior Ty Tremaine oraz szóstka z dziesięciu rozstawionych riderów w klasie Prestige odpowiadali na pytania mediów. Cody Webb, Kyle Redmond, Giacomo Redondi, Jonny Walker, Taylor Robert oraz oczywiście Tadeusz Błażusiak swobodnie i z humorem opowiadali o swoich startach w USA, w najbardziej ekstremalnych seriach w Europie oraz o oczekiwaniach co do jutrzejszych wyścigów. 

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro - Gallery

Wszyscy zawodnicy zapewnili, że są gotowi na ostrą walkę o najlepsze miejsca w sobotę. Tor, który różni się od tych budowanych w USA, na pewno będzie wyzwaniem dla Amerykańskich zawodników, ale jak zaznaczył Taddy Błażusiak: „W Mistrzostwach Świata jeździmy trzy finały. Jest więc więcej miejsca na popełnianie błędów, ale także więcej czasu na ich odrabianie. Wyścigi będą zacięte, a kibice zobaczą naprawdę mocne zawody.” 

Następnie zawodnicy udali się na tor, do którego budowy zużyto wagon opon, wagon drewna oraz 300 ton ziemi, aby wyjaśnić dziennikarzom trudność poszczególnych elementów oraz odpowiedzieć na ostatnie przed mistrzowskimi zmaganiami pytania. 
(Visited 6 times, 1 visits today)
Categories

Brak komentarzy

Napisz komentarz