Włodawa Enduro Arena – Projekt – step by step… | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Dziś o tym jak to Aga z organizowała sobie tor do treningu i to w hali :) Step by Step…

O treningu na motocyklu zimą w hali myślałam już parę lat temu, jednak ostatnia zima i brak możliwości jazdy na moto, dobiła mnie tak bardzo, że PODJĘŁAM DECYZJĘ o stworzeniu sobie warunków do treningu pod dachem. Od razu na wstępie zaznaczę, że jeśli komuś wydaje się, że była to „bułka z masłem” to informuję, że tak nie było… Wymagało to ogromnego wysiłku, poświęcenia, czasu, determinacji, wytrwałości i dobrej woli wielu Ludzi… O tym właśnie parę słów, z nadzieją, że może ktoś skorzysta i podejmie podobne działania, by takich miejsc było znacznie więcej.

wlodawa enduro arena (1)

Kiedy myślę o tym przedsięwzięciu, od razu przypomina mi się inicjatywa budowy toru motocrossowego, którego się podjęłam. Wtedy też słyszałam od wielu osób, które z szyderczym uśmiechem mówiły mi- „to niemożliwe, nie da się tego zrobić, daj sobie spokój, to ogromna masa papierologii” itp. Po półtora roku ciężkiej pracy – daliśmy rade, mamy Tor Dołhobrody. Wiedziałam więc, że nie będzie łatwo z halą, ale doświadczenie z budowy toru, nauczyły mnie bardzo dużo, a przede wszystkim, by nie słuchać innych i wytrwale dążyć do zrealizowania celu…

wlodawa enduro arena (2)
A więc, schody zaczęły się na samym początku, kiedy szukałam odpowiedniego miejsca. Początkowo jeździłam po okolicznych wioskach i szukałam jakiegoś pustostanu lub jakiejś nieużytkowanej stodoły, licząc, że znajdę jakiegoś super-extra Rolnika, któremu spodoba się mój pomysł i użyczy mi taki budynek. Niestety, nie znalazłam ani budynku ani Rolnika… Następnie pomyślałam o hali po byłym tartaku, która stała od dłuższego czasu pusta. Wybrałam się więc do Burmistrza z zapytaniem, o możliwość dzierżawy. Po kilkumiesięcznych rozmowach, była zgoda, ale pojawił się problem, który był nie do przejścia. Nie będę wchodziła w szczegóły co i jak, ale wszyscy wiemy, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o…

wlodawa enduro arena (3)Wróciłam więc do objazdu okolic i szukania miejscówki. W między czasie, odbyły się wybory i Włodawa wybrała nowego Burmistrza. Został nim Pan Wiesław Muszyński, do którego oczywiście od razu się udałam, celem przedstawienia tematu. I tu ogromne, pozytywne zaskoczenie – postawa, entuzjazm oraz dobra wola nowego włodarza miasta, spowodowały, że niemożliwe stało się możliwe – została podpisana umowa na użytkowanie hali. Przy okazji dziękuję bardzo Panie Burmistrzu za ogromną pomoc, i że tak dzielnie znosił Pan moje częste wizyty. Po ogromnej radości, nastąpiło kolejne załamanie, okazało się, że budynek a właściwie podłoga jest w opłakanym stanie a remont nie dość, że będzie bardzo kosztowny to zajmie dużo czasu… Jednak nie rezygnowałam, rozpoczęłam więc poszukiwania firmy, która pomoże to ogarnąć… Udało się !!!

wlodawa enduro arena (4)I w tym miejscu ogromne podziękowania i czapki z głów dla Prezesa firmy WZURiB Sp z o o – Usługi ogólnobudowlane, Tadeusza Łągwy, który BEZINTERESOWNIE użyczył maszyn i zlecił kilkunastu swoim pracownikom, doprowadzenie wszystkiego da ładu. Brak mi słów by wyrazić swoją wdzięczność za tę pomoc, bez tego, nic by się nie udało zrobić… Cel był już bardzo blisko, ale pojawił się kolejny bardzo poważny problem, okazało się, że nie ma instalacji w budynku, a bez światła ani rusz… I tu kolejny wybawca Sławomir Kunaszyk z firmy Energetyk, który zainstalował 4 latarnie uliczne, a prądu użyczyła firma kamieniarska, która znajduje się po sąsiedzku. Następnie chłopaki z Lublina, Grzegorz Palusiński i Colin Pol pomogli ogarnąć nitkę toru. We wszystkim towarzyszył mi mój wspaniały Tato- Janusz, który dzielnie pomagał mi w pracach wykończeniowych oraz ekipa madeinenduro.com, która wspierała mnie mentalnie. Reasumując, SUKCES tego projektu to BEZINTERESOWNIE zaangażowanie wielu wspaniałych Ludzi. Wspólnymi siłami udało zrealizować się coś, co dla wielu było NIEMOŻLIWE !!! Jestem przeszczęśliwa i bardzo dumna, z całego przedsięwzięcia oraz tego, jak wiele się przy tym nauczyłam. Jednocześnie uśmiecham się w duchu, do tych wszystkich, którzy twierdzili, że nie da się tego zrobić. To ogromna radość i satysfakcja, po raz kolejny udowodniłam przede wszystkim sobie , że można… Już teraz wiem na pewno, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli czegoś się naprawdę chce, podejmie się działanie i wytrwale będzie się dożyło do osiągnięcia celu, wcześniej czy później to nastąpi I tego Wam wszystkim życzę niech moc będzie z Wami.

 Adam Purc Fotografia, przy asyście Mariusz Blaha, Jacek Wawryszuk i TV Włodawa, wielkie dzięki !!!

Agnieszka Smolińska

(Visited 339 times, 1 visits today)
Categories

Brak komentarzy

Napisz komentarz