PRZEMYSŁAW KOWALSKI (BRONZE SINGLE) RBR 2015 | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Nie da się ukryć że grubymi krokami zbliża sie Redbull Romaniacs. Zostalo troche ponad 3 tyg do Prologu. Ze względu na to że ta strona powstała własnie przez RBR a w tym roku w zawodach bierze udział Polish mate Przemo K to postanowiliśmy że przyjrzymy się dokładnie jak tam idą przygotowania i co w trawie piszczy… W końcu nie co dzień stratuje sie w zawodach uważanych przez wielu z PRO za najtrudniejsze zawody na Świecie.

Zadaliśmy kilka pytań… Może i nic nie zmieniająch czy coś wnoszących w sprawe ale zawsze…

Przemo ile w tym roku masz zrobionych motogodzin?

Od początku roku przejechalem ok 50 mth. Jeśli jesteście ciekawi czy wymienilem już tłok, to tak, wymienilem :-)

Tak naprawde dlaczego się wybierasz na Redbull Romanics? Czemu akurat te zawody? przecież jest wiele innych podobnie trudnych itp…

Wystartowanie i ukończenie RBR to moje marzenie odkąd zobaczyłem relację z tego rajdu w 2012 roku. Od 2013 zacząłem się do niego stopniowo przygotowywać. Sport i motocykle to coś co kocham, ten rajd to idealne połączenie fizycznej wytrzymałości i technicznego kunsztu.

CzyPrzemysław Kowalski RBR 2015 zdajesz sobie sprawe z tego że legalnie na trasie będziesz Polish Sam Solo?

Od początku mojej przygody z hard enduro jestem zdany na samego siebie, to tak naprawde część tego sportu. Walczysz ze swoimi słabościami, wyrabiasz charakter. Indywidualizm w tym sporcie jest bardzo ważny. Pozwala na przełamanie własnych słabości.

Wiemy że skoro jedziesz to znaczy że jesteś gotowy fizycznie i psychicznie na to wyzwanie. Ale jak podchodzisz do tematu regulaminu odnosnie ​nawigacji i​ przetrwania?
Tego wkońcu nie da się zaplanować do końca… Czy opanowałes swojego GPSa tak by sie nie zastanawiać potem w którą storne on Cie prowadzi? :P
W końcu po wgranym tracku można jechać w dwóch kierunkach :)

Wytrzymalość fizyczna ma tutaj olbrzymie znaczenie. W zawodach Red Bull Romaniacs dochodzi element nawigacyjny. Musisz być świadomy, że wysoko w górach możesz zgubić ślad i będziesz zmuszony korzystać z tracka wgranego przez organizatora. Nowoczesne urządzenia nawigacyjne pozwalają na zapisywanie pokonanej tracy i ukazanie jej w osobnym kolorze. Dzięki temu nie pomylę kierunku. :)

Jakie moto wybrałeś i dlaczego?

Zdecydowałem się na motocykl marki Husqvarna z dwusuwowym silnikiem o poj. 300 cm3. To mocny motocykl o niskiej masie. Podczas wielogodzinnej walki w terenie każdy kilogram ma olbrzymie znaczenie. To dobry sprzęt.

Czy możesz zdradzić nam co będziesz miał w swoim plecaku, torbie?

W plecaku będę miał przede wszystkim 2 Ltr wody oraz kpl niezbędnych kluczy potrzebnych do naprawy motocykla. Oczywiście podstawa będzie też zestaw ratunkowy wymagany przez organizatora czyli: flary, koc przeciw wychłodzeniowy, lusterko oraz zapalniczka na wypadek nocowania w środku Karpat :-)

To by było na tyle mianem wstępu do śledzenia poczynań Przemka. Będziemy bacznie podążać za jego poczynaniami na trasie i też pozanią :P

On jeszcze nie wie że mamy ustawionych ludzi którzy znają ludzi którzy jak bedzie trzeba to będą go dopingowali a i pwenie pomogą na paddocku jak będzie tak potrzeba.

(Visited 189 times, 1 visits today)

Brak komentarzy

Napisz komentarz