Super Enduro 2015 Notka Prasowa + wspominki | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Super Enduro wraca do Atlas Areny! 5 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 na fanów spalinowego dymu i niepowtarzalnego ryku crossowych maszyn czekają najlepsi z najlepszych. To czwarta edycja, która odbędzie się w kolebce polskiego Super Enduro. Dla fanów przygotowano także miasteczko motorowe dostępne w godzinach 12.00-17.00.

Poprzednie edycje udowodniły, ze niepowtarzalny klimat hali i panująca podczas zawodów atmosfera czyni z łódzkich edycji fantastyczne widowiska. Wracamy po roku i mam nadziej na kolejne łódzkie edycje – powiedział prezes Łódzkiego Klubu Motorowego Marek Brygider współorganizator imprezy.

Super Enduro to wielkie przedsięwzięcie logistyczne. Do wybudowania specjalnego toru potrzeba, aż 600 ton ziemi, 2 ciężarówki kamieni, jak również 20 ton betonu czy 40 ton piasku. Tor urozmaici i udekoruje 800 metrów drewna i inny zielonych krzewów.

To przedsięwzięcie determinuje duże nakłady logistyczne. Wielkie ukłony dla całej ekipy, jak i zaangażowanych firm które po raz kolejny udowodniły, że dobra współpraca daje wymierne korzyści – dodał Marek Brygider.

Pierwsza runda eliminacji tegorocznych Mistrzostwa Świata i Puchar Europy wzorem lat 2011-2013 odbędzie się ponownie w Atlas Arenie. Swój udział zapowiedziało 50 zawodników z 11 krajów.

Chciałbym podziękować na wstępie ŁKM, z którym współpracujemy od czterech lat, oraz Atlas Arenie za wspaniałe warunki, świetną logistykę i pomoc w przygotowaniach.. Po łódzkiej eliminacji kolejne rundy Mistrzostw Świata odbędą się odpowiednio w Niemczech, Finlandii, Meksyku, Brazylii i Francji. Podczas głównego wydarzenia odbędą się Mistrzostwa Europu i Świata Junior&Prestige – powiedział Alain Blanchard promotor Super Enduro na Świecie.

Zawody do tej pory zdominował Tadeusz ”Taddy” Błażusiak, który łódzką eliminacją rozpocznie obronę tytułu po raz szósty z rzędu.

Jestem dobrej myśli pomimo pauzy w okresie letnim ze względu na problemy zdrowotne. To już za mną. Jesteśmy gotowi na podjęcie walki o obronę tytułu. Tor w Atlas Arenie jest wspaniały, a dodatkowy element wykorzystania schodów w blisko publiczności dodaje wyjątkowego smaku. Z czymś podobnym spotkałem się tylko na torze w Las Vegas, a jeżdżąc do kilkunastu lat zwiedziłem przecież nie jedną arenę Generalnie wielkie ukłony w stronę organizatorów bo zarówno Atlas Arena jak i ŁKM robią doskonałą robotę. – powiedział Tadeusz „Taddy” Błażusiak.

ot. Artur KraszewskiAtlas Arena

Gwiazdą, która pomaga przy projektowaniu i odbiorze toru jest były czterokrotny mistrz świata Paul „Fast Eddy” Edmondson.

Jako architekt i projektant toru, nadzoruję budowę, robię to przy udziale wspaniałej ekipy technicznej, która znakomicie odwzorowuje i realizuje wszelkie naniesienia. Tor jest zdecydowanie szybszy niż do tej pory, ale pojawią się szczególne smaczki, które całość urozmaicą. –  wspomniał Paul „Fast Eddy” Edmondson.

Przed zawodami teren zewnętrzny Atlas Areny zamieni się w miasteczko motorowe otwarte do czasu rozpoczęcia głównego wydarzenia. Podczas głównej imprezy pojawi się także Rafał Sonik, mistrz Rajdu Dakar, który będzie dostępny w swoim punkcie promocyjnym. To jak i wiele innych stoisk przygotowano w strefach dla publiczności.

Miasteczko motorowe udostępni fanom: quady, gokarty, przejażdżki z kierowcą. Odbędzie się wystawa starych aut a na głodnych będą czekały smaczne food tracki. Rafał Sonik o 15.30 przybędzie na imprezę… helikopterem. Lądowanie przewidział na murawie starego, przechodzącego do historii stadionu miejskiego. – poinformował prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu Sp. z o.o. Krzysztof Maciaszczyk, współorganizator imprezy.

Bilety są jeszcze dostępne w Centrum Biletów Atlas Areny przy ul. Bandurskiego 7.

Zapraszamy wszystkich chętnych. Bilety w cenie 120 zł, 90 zł dla młodzieży do 12 roku życia. Dzieci do lat 5 wchodzą bezpłatnie. Centrum biletów będzie otwarte w godzinach 10.00 – 17.00. Bramy dla publiczności otwieramy o godzinie 15.00. Na parking poza stałymi wjazdami od al. Bandurskiego, od godz. 14.00 wjeżdżamy także od al. Unii Lubelskiej. Koszt parkingu wynosi 20 zł – dodał Krzysztof Maciaszczyk.

Tak od nas żeby nie było za oficjalnie dodamy dwa słowa w stylu MIE:

Po pierwsze z naszej strony to wcale nie jest tak dobrze że zowody są wróciły do Łodzi a nie jak w zeszłym roku że odbyły się w 3mieście :( Przypominamy jak ludzie reagowali na same słowo Taddy:P

Druga sprawa to wrażenie na nas by zrobiło jak by Rafał Sonik podleciał śmigłowcem wyskoczył z niego nad Piotrkowską w wingsuit, a potem  po otwarciu spadochronu wylądował by bijąc przy tym rekord świata w distance Swoop

Są jeszcze inne sprawy, które by nas podjarały, ale lądowanie śmigłowcem w centrum miasta to kojarzy się nam słabo :) Medivac only :P

Dobra przestajemy szydzić i żeby trochę podgrzać atmosferę, przypominamy ile atrakcji było w zeszłym roku.

Harmonogram zawodów głównych:

16:15 – Zawodnicy SEWC rozdawanie autografów 20 – 30 min
17:00 – Prezentacja zawodników
17:20 – Superpole Top 8 Prestige
17:35 – 1. Finał FIM Junior
17:50 – 1. Finał FIME Open
18:05 – 1. Finał FIM Prestige
18:20 – Przerwa – Pokaz ( dzieci na motocyklach )
18:30 – 2. Finał FIM Junior ( odwrócona kolejność )
18:45 – 2. Finał FIM Prestige ( odwrócona kolejność )
19:00 – 2. Finał FIME Open ( odwrócona kolejność ) + Podium
19:15 – Przerwa pokaz and Trial, QUAD Sonik
19:30 – Wyścig dzieci 5 min
19:40 – 3. Finał FIM Junior + Podium
20:00 – 3. Finał FIM Prestige + Podium + Konferencja

(Visited 166 times, 1 visits today)
Categories
Races To Places
dirtmania banner

Brak komentarzy

Napisz komentarz