Charlotta Extreme 2016 | MADEinENDURO.COM - Long way to become RedBull Romaniacs...

Charlotta Extreme 2016 – Słów kilka wróbla Ćwirka :)

Nadszedł czas na publikacje ostatecznej wersji zawodów Charlotta Enduro Extreme. Mieliśmy nadzieję zrobić zawody na wzór największych międzynarodowych imprez cyklu Hard Enduro. Prawie dopięliśmy celu – udało nam się pozyskać wsparcie samorządów, w szczególności burmistrza miasta Darłowa tam miał powstać prolog na styl prologu Red Bull Romaniacs. Po ponad sześciu miesięcznych bojach zdobyliśmy zgodę Urzędu Morskiego na wykorzystanie Portu i Falochronu jako trasy wyścigów. Choć mieliśmy dopięte większość spraw musimy zrewidować plany i zawody rozegrać jedynie w Strzelinku koło Słupska. Bardzo nam jest przykro, że nie uda się w tym roku. Do wersji „bogatej” wrócimy w roku 2017 – tak łatwo się nie poddamy!

Poglądowa trasa z zawodów 2015

Wracając do sedna sprawy – Charlotta Enduro Extreme 2016 będzie imprezą dwudniową rozgrywaną na terenie zamkniętym okalającym kompleksy hotelowe Doliny Charlotty. Przygotowaliśmy bardzo ciekawą trasę, na której ulokowane będą dwa odcinki Extreme posiadające objazdy po dłuższej czasowo trasie dla zmęczonych lub początkujących.

Trasa jest charakteru „szybkie Enduro”

Pierwszego dnia rozegrane będą Enduro Sprinty na czas jednego okrążenia trasy. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania 5 enduro sprintów w sobotę. Oczywiście w odstępach czasowych pozwalających na odpoczynek. Wyniki enduro sprintów zadecydują o pozycji startowej w wielkim finale rozgrywanym w dniu następnym. W Niedzielę 12 czerwca rozegrany będzie wielki finał pod postacią wyścigu cross country. Wszystkie wyścigi będą toczyły się po tej samej trasie długości około 12 kilometrów. Wyścig finałowy trwać będzie trzy ( 3 ) godziny – to będzie prawdziwe Extreme Najważniejszy jest dla nas wymiar sportowy naszych zawodów dlatego trasa wytyczona jest w taki sposób by była bezpieczna , szybka , wymagająca i zarazem nie generowała zatorów. Obowiązuje elektroniczny chronometraż. Dla zachowania przejezdności trasy ustaliliśmy limit maksymalny uczestników w ilości 250 osób.

Zapisy będą tak jak w pierwszej imprezie przyjmowane wyłącznie w formie elektronicznej poprzez stronę internetową ( odpalimy stronę w przyszłym tygodniu natomiast zapisy na miesiąc przed imprezą). Natomiast teraz najważniejsze!!!!! Zawody rozgrywamy w trzech klasach Pro, Amator, Weteran pow. 40 lat.

Przygotowaliśmy niebywale cenne nagrody finansowe:

Kategoria pro:

  • I miejsce – 1500 euro
  • II miejsce – 1000 euro
  • III miejsce – 500 euro

Amatorzy:

  • I miejsce – 2000zł
  • II miejsce – 1000zł
  • III miejsce – 500zł

Weteran:

  • I miejsce – 1500zł
  • II miejsce – 1000zł
  • III miejsce – 500zł

Koszt udziału w imprezie to 260 zł lub 60 euro dla uczestników zagranicznych. Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy posiłek regeneracyjny po wyścigu, koszulkę okolicznościową oraz Wielkie integracyjne ognisko. Niebawem pojawią się regulaminy szczegółowe i harmonogram. Impreza organizowana za zgodą Polskiego Związku Motorowego otwarta dla zawodników zagranicznych oraz Amatorów niezrzeszonych – ( uczestników) Zapraszam serdecznie – Marcin Spirowski

Regulamin zasadniczy zawodów Charlotta Extreme 2016

Tak było w zaszłym roku:

Galeria zdjęć z zawodów Charlotta Extreme 2015

(Visited 692 times, 1 visits today)
enduro tool pack
ktm 640 adventure

Brak komentarzy

Napisz komentarz